Po bezbrankové remíze odjíždějí viktoriáni z Českých Budějovic s bodem

9. kolo / Sobota 28. 11. 2020, 18:30 / Střelecký ostrov

Vorel – Novák, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Havelka (89. Havel) – van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršič) – Brandner

Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha (74. Káčer), Kalvach, Čermák – Ba Loua (74. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic

ŽK: Novák – Brabec, Rozhodčí: Berka – Paták, Horák

Diváci: uzavřeno

Další venkovní ztráta bodů přišla na hřišti Českých Budějovic. Viktoriáni měli v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY na jihu Čech několik gólových příležitostí, ale ani jednu nevyužili, stejně tak se neprosadili domácí. Zápas tak skončil 0:0.

Západočeši nabuzeni napravit zklamání ze Zlína vlétli do zápasu jako uragán, hned v úvodní minutě měli velkou šanci! Po centru Aleše Čermáka zakončoval Jan Kopic, následně Jakub Brabec z malého vápna mířil nad břevno. Budějovice však rychle odpověděly neméně menší možností na otevření skóre – van Burenův únik vychytal Hruška, Javorek pak netrefil odkrytou bránu.

Nebezpečnou pumelici ze střední vzdálenosti v další šanci vyslal LukᚠKalvach, domácí gólman však skvěle vyrazil. A když po centru Jana Kopice hlavičkoval těsně vedle brány Zdeněk Ondrášek, tak první poločas skončil na Střeleckém ostrově bez branek.

Červenomodří pokračovali v aktivním výkonu i po změně stran, ale střela Davida Limberského letěla nad břevno a s pokusy Radima Řezníka a Zdeňka Ondráška si Vojtěch Vorel poradil. Velkou příležitost ke skórování si po trase Limberský – Čermák připsal Pavel Bucha, jenže se mu v nadějné pozici nepovedlo zakončení tak, jak by si mladý záložník představoval.

Svěřenci trenéra Adriana Gužy nedotáhli proti Dynamu několik slibně nadějných šancí, a protože se neprosadili ani domácí, tak utkání na jihu Čech skončilo bez branek.