31. 10. 2021    Zápas

Tři červené karty a dva obdržené góly k tomu. Viktoria nezvládla zápas na Slavii

(0:0)

Mandous – Bah (46. Stanciu), Ousou, Kačaraba, Masopust – Hromada (46. Samek), Ševčík – Ekpai (59. Plavšić), Lingr (79. Traoré), Olayinka – Kuchta (59. Krmenčík)

Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach (87. Chorý) – Kopic (77. Šulc), Sýkora (83. Kaša), Mosquera – Beauguel

Branky: 65. Lingr, 90+5. Krmenčík, ŽK: Ekpai, Krmenčík – Kalvach, Mosquera, 2. ŽK=ČK: 90+1. Mosquera, ČK: 11. Řezník, 81. Pernica, Rozhodčí: Franěk – Caletka, Kříž

Diváci: 18 179

Viktorka jako vedoucí tým FORTUNA:LIGY proti úřadujícímu mistrovi ze Slavie. Šlágr 13. kola byl jasný, jenže fotbalistům Plzně se od úvodních minut začalo všechno sypat jako domeček z karet...

Téměř hned na začátku zápasu hodně ztížil viktoriánům šanci na bodový zisk Radim Řezník, který ve svém jubilejním 200. ligovém duelu v plzeňském dresu viděl už v 11. minutě červenou kartu po ostrém skluzu na Petra Ševčíka.

Velmi dlouhou přesilovku však Plzeňané ve zbytku prvního poločasu výborně přestáli. Ondřej Lingr sice protáhl Jindřicha Staňka střelou z úhlu, Taras Kačaraba pak na gólmana Viktorky poslal pozdrav z dálky, ale do velkých šancí se domácí nedostávali. Jediný pokus FCVP v podání Lukáše Kalvacha skončil z volného přímého kopu ve zdi.

Zkraje druhé půle si Západočeši vybojovali zajímavou standardku, balon Pavla Buchy ale před hrozícím nebezpečím vyboxoval Aleš Mandous. V 65. minutě už sešívaní využili převahu jednoho hráče v poli. Nicolae Stanciu vypálil z dálky, Staněk míč vyrazil jen před sebe a Lingr doklepnutím do prázdné brány otevřel skóre.

Čtvrt hodiny před koncem měl vyrovnání na kopačce JDB, jenže na malém vápně zakončil pouze do rukavic Mandouse. To byla obrovská příležitost! V 81. minutě se navíc nechal vyloučit také Luděk Pernica, v nastavení dokonce i Jhon Mosquera a viktoriáni šli do osmi. V poslední minutě nastavení se za domácí trefil ještě Michael Krmenčík, svěřenci trenéra Michala Bílka i proto nezvládli velmi očekávaný souboj se Slavií a v Edenu prohráli 0:2.