(2:0)

FC Hradec Králové

Kozáčik – Řezník, Procházka, Hubník, Limberský (C) – Hořava, Hrošovský – Petržela, Kolář (72. Vaněk), Pilař (79. Kovařík) – Chramosta (66. Tecl)

Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko (C), Mareš – Kotiš, Križko – Čermák, Čermák (79. Trubač), Shejbal (67. Malinský) – Dvořák (67. Prokeš)

Branky: 5. Limberský, 20. Chramosta, 50. Pilař (pen.), 81. Petržela ŽK: 23. Čermák (HKR), 54. Shejbal (HKR), 89. Prokeš (HKR) Rozhodčí: Bílek – Mencl, Zeman

Hráči Viktorie Plzeň nastupovali do nedělního utkání proti Hradci Králově s vědomím, že se téměř po roce mohou vrátit do čela tabulky české nejvyšší soutěže. Nový trenér plzeňského celku Miroslav Koubek zachoval vítěznou sestavu z Českých Budějovic. Jediná změna se týkala brankáře, Petra Bolka nahradil Matúš Kozáčik.

První šanci utkání si na své konto připsali plzeňští. Po kombinaci Pilaře s Limberským centroval právě plzeňský obránce, ve velkém vápně zakončující Chramosta ovšem opřel míč o jednoho z bránících hráčů. Od prvních minut bylo jasné, že Plzeň bude týmem, který bude chtít diktovat tempo hry. Důkazem byla šance z osmé minuty zápasu, kdy se Pilař na zadní tyči už už chystal zakončovat hlavou, obránce Holeš však na poslední chvíli přispěchal s důrazným řešením a dostal míč z bezprostředního ohrožení branky gólmana Koubka. Čtrnáctá minuta přinesla domácím možnost zahrávat zajímavou standardní situaci jen několik decimetrů od pravé lajny velkého vápna. Patrik Hrošovský k překvapení hráčů v bílém nehledal centrem žádného z nabíhajících hlavičkářů, ale poslal balón na volného Limberského. Plzeňský kapitán ukázal Doosan Areně svou dělovou levačku a rozjásal zaplněné ochozy. Díky zásahu, který bude jistě aspirovat minimálně na gól měsíce, vedla Plzeň v 15. minutě 1:0! Šance hostujícího Hradce byly do této chvíle pouze sporadické. Brankář Matúš Kozáčik si na míč poprvé pořádně sáhl až ve dvacáté minutě zápasu. A byl to právě balón z jeho rukavic, který našel Daniela Koláře, ten ve sprintu překonal několik desítek metrů, aby mohl mezi beky najít ideálně naběhnutého Chramostu. Plzeňský útočník si poradil jako zkušený mazák a placírou poslal Viktorii do dvougólového vedení. V začínající devětadvacáté minutě musel Václav Procházka odvracet ostrý míč Holeše pouze s vypětím všech sil. Plzeňským nejen, že se podařilo zneutralizovat ojedinělý útočný výpad Hradce, ale o několik okamžiků později i ohrozit branku na druhé straně. Po faulu na Václava Pilaře si míč postavil Patrik Hrošovský a povedenou kroucenou střelou protáhl gólmana Koubka. Zajímavou akci předvedla ve 39. minutě trojice hostujících hráčů Holeš, Aleš Čermák, Pavel Čermák. Nejdříve levý záložník Hradce našel patou prvního z dvojice Čermáků, který následně opět patičkou uvolnil svého jmenovce. Pavel Čermák ale neseřídil mířidla a vyslal míč jen na výlet do hlediště. Téměř vzápětí měli viktoriáni šanci zvýšit svůj náskok. Daniel Kolář se řítil tváří v tvář na Tomáše Koubka, ale v rozhodujícím okamžiku nedokázal předat míči potřebnou trajektorii. Skóre se tedy do konce poločasu neměnilo a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Plzeň.

Druhá půle začala útokem Hradce. Roman Hubník tísněn protihráčem nastřelil pouze záložníka Shejbala. Ten po úprku směrem ke Kozáčikovi sice nadělal v plzeňské obraně zmatky, vážnější ohrožení čistého konta plzeňské jedničky však nehrozilo. V padesáté minutě už bylo v Plzni opět veseleji, obránce Chleboun zasáhl ve vápně míč rukou a sudí Bílek nařídil pokutový kop. Míč si od kapitána Limberského převzal Václav Pilař, a ačkoli TomᚠKoubek vystihl směr a možná i o balón zavadil konečky prstů, mimo tři tyče jej vytěsnit nedokázal. 3:0 pro Viktorii! Prolomit letošní gólový půst se pokusil v 59. minutě aktivní Holeš, v náběhu ale netrefil přesně. V šestašedesáté minutě sáhl Miroslav Koubek k první výměně hráčů na hrací ploše. Místo Jana Chramosty poslal na hřiště Stanislava Tecla. Plzeň nadále diktovala tempo hry, a ačkoli se Hradec snažil ohrožovat branku Matúše Kozáčika častěji než v prvním poločase, do vážnější šance se nepropracoval. Miroslav Koubek chtěl zřejmě ještě více oživit ofenzivu svého celku, proto v třiasedmdesáté minutě poslal místo Daniela Koláře do hry Ondřeje Vaňka. O dvě minuty později se z ničeho nic objevil před hostujícím gólmanem Stanislav Tecl. I když měl čas zpracovat si míč a zamířit, volil střelu z první. Nedůrazný pokus brankář Koubek bez problémů zneškodnil. Třetí střídání se ve Štruncových sadech urodilo v osmdesáté minutě, kdy místo Václava Pilaře vyběhl na pažit Jan Kovařík. Zajímavá příležitost se naskytla v 81. minutě Teclovi. Milan Petržela potáhl ve středu hřiště míč a předložil ho právě útočníkovi s devítkou na zádech. Ten ještě vracel přihrávku před bránu Hradce, kde pohotově zareagoval Koubek a ochránil svůj tým od čtvrté inkasované branky. Viktoriáni se ale čtvrtého gólu přesto dočkali. Po Kovaříkově centru propálil střelou mezi nohama strážce hostující svatyně Milan Petržela – 4:0 pro Viktorii! V závěru utkání hradečtí rezignovali na jakékoliv útočné snažení a Plzeň tak mohla do pokutového území hostů posílat jeden nebezpečný míč za druhým. V pětaosmdesáté minutě nedosáhl na centr Kovařík, o čtyři minuty později zase do rohového kopu Jana Kovaříka naskakovali dva hráči Viktorie, kteří si vzájemně překáželi. Viktoriány to ale nemuselo mrzet, protože rozhodčí Bílek vzápětí posledním hvizdem napsal tečku za vítězným zápasem Plzně. Hradec porazila v poměru 4:0.

V týmu „Votroků“ měl zápas trpkou příchu, hradecké čekání na gól stále pokračuje. Naopak obnovená premiéra trenéra Miroslava Koubka přinesla plzeňskému publiku radost z vítězství. Viktoria se navíc bezmála po roce vrátili na první příčku tabulky české první ligy.