VIDEO | Viktoria ztratila na severu Čech body za jednogólovou prohru

12. kolo / Neděle 27. 10. 2013, 19:00 / Na Stínadlech

(0:0)

FK Teplice

Slavík – Matula (C), Hošek, Klein, Krob – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (78. Táborský), Litsingi, Salami – Mahmutovič (90+3. Jindráček)

Kozáčik – Limberský, Řezník (83. Wágner), Procházka, Čišovský – Hořava, Horváth (C), Kovařík (74. Ďuriš), Kolář, Rajtoral – Bakoš (74. Tecl)

Branky: 72. Nivaldo (Mahmutovič) ŽK: 4. Salami, 63. Mahmutovič, 75. Klein Rozhodčí: J. Jech - M. Urban, M. Pilný (K. Hrubeš)

Diváci: 16180

V neděli 27. října nastoupili hráči Viktorie k utkání, které by se dalo nazvat šlágrem kola. Souboj na stadionu Na Stínadlech přilákal nadstandardní množství diváků, kteří byli zvědavi na ofenzivní fotbal. Vždy Teplice do utkání s Viktorií nastřílely dvaatřicet branek, což bylo nejvíce z celé domácí soutěže, západočeský celek měl na svém kontě 24 vstřelených gólů.

Už první minuty potvrdily, že půjde o divácky atraktivní podívanou, aktivní byla především cizinecká legie ve žlutomodrých barvách. Poprvé se musel Kozáčik protáhnout při likvidování utěšené střely Ljevakoviče z 12. minuty, na druhé straně zaznamenal první střelecký pokus Viktorie Hořava. O agilního Eugena Salamiho se staral především Marián Čišovský, který se ve spolupráci se zbytkem plzeňského celku snažil otupit nápor domácího celku. Nutno dodat, že aktuálním ligovým mistrům se dozadu dařilo pracovat bezchybně až do 24. minuty, kdy za obranu pronikl Aidin Mahmutovič, který ovšem tváří v tvář Kozáčikovi přestřelil. Po půlhodině hry přinesl vzrušení na teplický trávník Franci Litsingi, kterého nejdříve v pokutovém území skluzem připravil o míč David Limberský a následně hráč z Konga povedeně vystřelil na branku Plzně, ale to už byl praporek asistenta nad hlavou a hlavní sudí pískal ofsajd. Podobně tomu bylo o sedm minut později, kdy rozhodčí zastavil v akci Marka Bakoše. Strhující první poločas přinesl nezúčastněnému divákovi skvělou podívanou, fanouškům Viktorie ovšem jistě nebyla aktivní hra domácích po chuti. I přes několik šancí se ovšem šlo do kabin za bezgólového stavu.

Po přestávce vyběhla na trávník obě mužstva beze změny a tak se před skvělou diváckou kulisou mohlo odehrát druhé dějství nedělního souboje o druhé místo tabulky. Teplice nezopakovaly drtivý nápor z úvodu první půle a Viktoria se pozvolna dostávala do gólových příležitostí. V 55. minutě svedl v pokutovém území domácích František Rajtoral souboj o míč s Martinem Kleinem a sudí Jech nařídil za nedovolené Kleinovo přidržení za dres pokutový kop. Míč si postavil Marek Bakoš a zvolil exekuci po levé ruce brankáře Slavíka. Ten však jeho úmysl vystihl a skóre se tak neměnilo. Plzeňský útočník se pokusil napravit své renomé střelce o sedm minut později, ale jeho pokus z otočky těsně minul levou tyč Slavíkovy branky. Neuběhlo ani šedesát vteřin a Daniel Kolář si mohl nadělit dárek ke svým 28. narozeninám, „z voleje“ ovšem poslal míč vně tyče na opačné straně brankové konstrukce. Třiasedmdesátá minuta se nesla ve znamení euforie domácích fanoušků. Mahmutovičův centr z pravé strany využil ke gólové hlavičce Nivaldo. 1:0 pro domácí. Hned dvojstřídáním se na nepříznivý vývoj hry rozhodl zareagovat Pavel Vrba. Ze střídačky zvedl Stanislava Tecla a Michala Ďuriše, kteří vzápětí nahradili Jana Kovaříka s Markem Bakošem. Sedm minut před vypršením předepsané devadesátiminutovky posílil Pavel Vrba útok Tomášem Wágnerem, který nahradil Radima Řezníka. V posledních minutách Viktoria dokázala svého soupeře přitlačit k vlastnímu pokutovému území, Čišovského hlavička ovšem nenašla cestu do sítě. Už v nastaveném čase využil otevřené obrany Mahmutovič, který od poloviny hřiště běžel sám na Kozáčika, brankář Viktorie se rozhodl vyběhnout daleko ze svého pokutového území a obrat bosenského snajpra o míč. Ten si však slovenského reprezentanta obhodil a pouze vinou opačné falše míč zamířil mimo tři tyče. Závěrečné okamžiky mnoho nového na hrací plochu nepřinesly a tak všechny tři ligové body zůstaly na domácím stadionu.

Strhující utkání, jehož jedinou kaňkou byla prohra Viktorie, si můžete připomenout na Viktoria TV: