(0:0)

FC Vysočina Jihlava

Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Ďuriš (72. Kolář), Bakoš (62. Štípek), Kovařík - Wágner (83. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Hanuš - Mikula (56. Mešanovič), Krejčí, Šourek, Vepřek - Kukol (88. Karlík), Koloušek, Jánoš, Kučera, Vaculík (49. Kosak) - Harba. Trenér: Rada.

Branky: 46. Ďuriš - 82. Mešanovič. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Jiřík. ŽK: Limberský, Hejda - Vepřek, Krejčí, Kučera.

Diváci: 10846

V neděli odpoledne se Viktorka utkala s Jihlavou potřetí během dvou týdnů. Po dvou pohárových kláních, po nichž slavila postup do semifinále Poháru České pošty Plzeň, se tyto celky střetly v utkání 24. kola Gambrinus ligy.

Po dvou minutách hry poprvé ohrozil Hanušovo čisté konto z přímého kopu Jan Kovařík. Střílený centr záložníka Viktorie vyrazil jihlavský brankář pouze před sebe, kde byl připravený TomᚠWágner. Z první však balón napálil jen do připraveného gólmana hostů. V deváté minutě si připsal Jan Hanuš úspěšný zásah proti zakončení Michala Ďuriše z rohu šestnáctky. V dalších minutách se míč pohyboval mezi šestnáctkami a do výraznější střelecké příležitosti se nedostal ani jeden z dnešních soupeřů. Až ve 21. minutě se ke své úvodní střele v utkání odhodlala Jihlava. TomᚠKučera zacílil po zemi vedle levé tyčky Kozáčikovy svatyně. Ve 26. minutě měl obrovskou příležitost k rozvlnění jihlavské sítě TomᚠWágner, jenž hlavičkoval z malého vápna po Řezníkově centru. Jan Hanuš předvedl výborný postřeh a balón vytlačil nad břevno. Po rohu, který celé akci následoval, tvrdě pálil LukᚠHejda, ale Hanuš byl znovu připraven. Následné dvě dorážky druhého stopera Romana Hubníka zablokovala obrana hostů. Ve 36. minutě se uvolnil na hranici šestnáctky Jan Kovařík a tvrdě vystřelil. Štěstěna se tentokrát k viktoriánovi s devatenáctkou na dresu otočila zády, Kovaříkovo zakončení totiž skončilo pouze na levé tyčce. Tři minuty před koncem poločasu dal o sobě poprvé výrazněji vědět kanonýr hostů. Haris Harba střílel z první z deseti metrů těsně vedle. Západočeši sice v první polovině duelu svého soka přehrávali, ale branky se bohužel nedočkali. Tu nezaznamenala ani Vysočina, která hrozila pouze po rychlých brejcích.

To je vstup do druhého poločasu! Ihned po rozehrání přišel centr do vápna Jihlavy z kopačky Jana Kovaříka, TomᚠHořava se ke střele nedostal, ale následně se míč zjevil u Michala Ďuriše, který ho z první dopravil do jihlavské sítě. 1:0 v šestnácté vteřině druhé půle! V 50. minutě opět Kovařík připravil vyloženou gólovou příležitost pro své spoluhráče. Po jeho zpětné nahrávce na penaltu zakončoval Patrik Hrošovský. Zacílil bohužel přesně do vyběhnuvšího Hanuše, který míč vyrazil. Ďurišova dorážka hlavou pak skončila v náruči jihlavského brankáře. Čtyři minuty nato se snažili o snížení fotbalisté Jihlavy. Po závaru ve vápně Viktorie si dvakrát připsal úspěšný zákrok Matúš Kozáčik. Odpovědí Viktorky byla kličkovaná v šestnáctce Vysočiny, kterou předvedl Patrik Hrošovský, a centr na volného Tomáše Hořavu. Ten ho však hlavou nedokázal usměrnit do sítě soupeře. V 65. minutě znovu zasahoval Matúše Kozáčik. A opět úspěšně. Nepřišel si na něj Haris Harba. V této pětiminutovce měla více ze hry Jihlava. Defenzíva Viktorie se ale s útočnými choutkami Jihlavy dokázala vypořádat. V 73. minutě pelášil sám na Jana Hanuše TomᚠWágner. Útočník Viktorie se rozhodl, že brankáře hostů přehodí, ale jihlavská jednička jeho záměr odhadla, celou akci ustála a schovala „kulatý nesmysl“ do svých rukavic. O pět minut později se sice jihlavská sí rozvlnila, ale pouze z boční strany. Z nulového úhlu mířil pouze do ní aktivní Jan Kovařík. V 80. minutě tečoval po standardní situaci z pravé strany hřiště Kovaříkův centr TomᚠHořava. Bohužel jenom do středu brány na připraveného Hanuše. I v neděli odpoledne ve Štruncových sadech platilo konstatování o tom, že když ze svých příležitostí gól nevstřelíte, přijde trest. V 82. minutě po Harbově centru z pravé strany v plzeňském vápně Viktorky volný Muris Mešanović hlavou uložil balón za záda bezmocného Kozáčika. 1:1. V dalších minutách zápasu se více než deset tisíc fanoušků, kteří si našli svou cestu do Doosan Areny, žádné gólové šance nedočkalo.

V úvodním pohárovém klání zvítězila Viktorka, v odvetě se radovala z výhry Jihlava. Ligové utkání přineslo třetí možný výsledek. Remízu. Viktoriáni si s Vysočinou v neděli odpoledne body po střetnutí, které skončilo výsledkem 1:1, rozdělili.