4. kolo / Neděle 26. 8. 2007, 17:00

2:0

(0:0)

Bohemians Praha 1905

Branky: 72. Jarolím, 90 Fillo (PK) Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Filípek ŽK: Šíma - Matůš Diváci: 7887 (vyprodáno)

Fotbalisté Viktorie Plzeň prodloužil neporazitelnost v této sezoně už na čtyři zápasy. A slavili zároveň první vítězství před domácími fanoušky, když dnes porazili Bohemians 1905...

Fotbalisté Viktorie Plzeň prodloužil neporazitelnost v této sezoně už na čtyři zápasy. A slavili zároveň první vítězství před domácími fanoušky, když dnes porazili Bohemians 1905 2:0.
O zisku tří bodů ale rozhodli až v posledních dvaceti minutách. Nejprve se parádně trefil Jarolím, v nastaveném čase pak přidal z penalty pojistku Fillo. Naopak novaček z Bohemians stále marně čeká na první vstřelený gól v sezoně, přestože už měl v sestavě posily Polodnu a Ordoše.
Ze sestavy Viktorie na poslední chvíli vypadl Procházka, který laboruje se zraněnou patou. Navíc už dnes se zřejmě dokončí jeho přestup do Mladé Boleslavi.
První šanci si vytvořili domácí. Přímý kop Šímy těsně minul levou tyč. Pražané zahrozili ve 22. minutě, kdy hlavička Matůše skončila na pravé tyči plzeňské branky. Moment předtím však akci přerušil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdovému postavení.
Ke stejné situaci došlo i na druhé straně. Po dlouhém autu Šímy hlavičkoval Smejkal a těsně před brankou usměrnil míč do sítě Trapp. Hlavní rozhodčí Franěk však i tuto situaci vyhodnotil jako ofsajdovou.
Ve 32. minutě se ukázal hostující kapitán Slezák. Vystihl chybnou rozehrávku Rady a okamžitě vystřelil. Míč jen těsně minul plzeňskou branku. Téměř vzápětí mohli otevřít skóre domácí. Jarolím zamotal hlavu obráncům a prostrčil míč ke Smejkalovi. Ten je, tísněný protihráčem, poslal pár centimetrů od pravé tyče.
Po přestávce kouč Viktorie Levý poslal na hřiště druhého útočníka Krbečka a Plzeň si vytvořila tlak.  Smejkalovu ránu zblokoval obránce Pávek, nebezpečnou ránu zdálky pak vyslal Jarolím. Do vyložené šance však obrana Bohemians domácí nepustila a naopak byli to Pražané, kteří se více osmělili i směrem dopředu. Po hodině hry útočník Matůš těsně před Daňkem tečoval Kotyzův centr, ale gólman Viktorie zachránil. Stejný hráč se za pár minut dostal po rohu k hlavičce, ale ani tentokrát nebyl úspěšný.
Klíčový moment utkání tak přišel v 72. minutě ve středu hrací plochy. Tam získal míč Jarolím, dostal se s ním až před šestnáctku a parádní ranou trefil pravý horní roh Sňozíkovy branky.
Boheamians se snažili o vyrovnání, přidali na agresivitě, ale do vyložené šance se nedostali.
V nastaveném čase tak pojistil výhru Plzně Fillo, který s přehledem proměnil penaltu. Tu sudí nařidil za faul Rady na záložníka Trappa, který předvedl skvělou individuální akci. Nejprve nasadil „jesličky“ Markovi a při druhé kličce jej Rada musel faulovat.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:0
Poločas: 0:0
Branky: 72. Jarolím, 90 Fillo (PK)
Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Filípek
ŽK: Šíma - Matůš
Diváci: 7887 - vyprodáno
Viktoria: Daněk - T. Rada (46. Krbeček), Müller, Zakopal, Smola - Malcharek, Fillo, Trapp, Jarolím (83. Psohlavec), Šíma - Smejkal (62. Brožík). Trenér: S. Levý.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, K. Rada, Pávek, Šmarda - Kotyza (75. Kunášek), Adam, Slezák, Rychlík - Matůš (75. Škoda), Polodna (62. Ordoš). Trenér: Busta.

Ostatní výsledky:

Zlín - Ostrava 2:2, Teplice - Liberec 2:0, Ml. Boleslav - Kladno 2:1, Žižkov - Sparta 1:4, Olomouc - Most 2:2, Slavia - Brno 1:0, Jablonec - Č. Budějovice 1:0, Mladá Boleslav - Kladno 2:1.