Viktoria otočila zápas ve Zlíně ve druhém poločase

24. kolo / Sobota 9. 4. 2016, 20:15 / Letná

59. Petržela
73. Vaněk

Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov – Bartolomeu (46. Vukadinovič), Holík (82. Benčík) – Janíček (70. Živulič), Motal, Koreš – Poznar

Kozáčik – Matějů, Hubník, Hejda, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela (72. Kopic), Kolář, Kovařík (90. Rajtoral) – Holenda (89. Fořt)

Branky: 9. Poznar – 59. Petržela, 73. Vaněk, ŽK: Matejov – Hejda, Hubník, ČK: Matejov, Rozhodčí: M. Paták – M. Wilczek, R. Kotík – T. Kocourek

Diváci: 4162

Viktoria Plzeň zajížděla v sobotu 9. dubna k utkání 24. kola Synot ligy do Zlína. Proti na jaře se trápícímu soupeři nastoupil na hrotu útoku podle očekávání Jan Holenda, změny udělal trenér Krejčí i v záložní řadě, kde se představili Milan Petržela a Ondřej Vaněk.

Ačkoli se na podmáčeném zlínském trávníku dostal do prvního náznaku šance Milan Petržela, nejvýraznější moment úvodu zápasu se zrodil před Kozáčikovou brankou. TomᚠPoznar si v deváté minutě zpracoval míč a střelou do protipohybu slovenského gólmana otevřel skóre – 1:0 pro Zlín. Ve čtyřiadvacáté minutě směle hlavičkoval z malého vápna Ondřej Vaněk a donutil Dostála v brance domácích k důležitému zákroku. Tvorba hry byla zcela na hráčích v červeno-modrých dresech, nebo Zlín se po vstřelení branky soustředil pouze na defenzivu. V nastaveném čase vystřelil pouze nad břevno Jan Kovařík. Viktoriáni i přesto, že drtivou většinu poločasu drželi míč na svých kopačkách, odcházeli do kabiny za pro ně nepříznivého stavu.

Začátkem druhé půle prověřil ranou z bezprostřední blízkosti Daniel Kolář pozornost brankáře Stanislava Dostála, ten jeho pokus vyrazil. Zanedlouho stříleli i Petržela s Matějů, ale ani jeden neuspěl. Zlínští z ojedinělého rohového kopu sahali po zvýšení skóre, ale Hájkovu střelu Kozáčik bravurně zneškodnil. Stejně tak si poradil s Hubníkovou střelou Dostál v pětapadesáté minutě. Čtyři minuty nato předvedl Milan Petržela svůj hlad po gólu. Po pravé straně proklouzl kolem Matějova a s přispěním štěstěny prostřelil domácího brankáře – 1:1! Dokonat obrat mohl v 64. minutě Jan Holenda po skvělém náběhu Aleše Matějů. Zlínský Fastav byl v těchto chvílích utkání pod enormním tlakem viktoriánů, kteří svému soupeři nedovolovali vzdálit se z okolí pokutového území. V 72. minutě ze hřiště odešel jediný plzeňský střelec Milan Petržela, kterého nahradil Jan Kopic. O minutu později se nerozpakoval z více než dvaceti metrů vypálit Ondřej Vaněk. Jeho střela sice mířila doprostřed branky, gólman Dostál ale míč zachytit nedokázal – 2:1 pro Plzeň! V jednaosmdesáté minutě předvedli viktoriáni bezvadný protiútok, po Kolářově přihrávce ale Jan Kovařík sám před bránou netrefil míč tak, jak by si představoval. Pět minut do konce zahrozil nejnebezpečnější hráč domácích Poznar, ale Kozáčik jej vychytal. Na poslední minuty se na hřiště dostal i Pavel Fořt, který nahradil Jana Holendu.

Viktoria otočila utkání na těžkém zlínském terénu za neutuchajícího deště dvěma brankami ve druhém poločase a odváží si tři body za vítězství 2:1.