Již v sobotu čeká viktoriány další bitva, která může mnohé napovědět o tom, kdo letos získá ligový titul. Týmem, který se jim protentokrát postaví do cesty, bude pražská Slavia, která v posledních měsících neprožívala příliš zářivé okamžiky.

Již v sobotu čeká viktoriány další bitva, která může mnohé napovědět o tom, kdo letos získá ligový titul. Týmem, který se jim protentokrát postaví do cesty, bude pražská Slavia, která v posledních měsících neprožívala příliš zářivé okamžiky.

Tým Slavie však v posledních dnech prošel výraznou změnou. Slavia před minulým kolem vyměnila trenéra, kdy Petra Radu vystřídal staronový lodivod, Michal Petrouš, a jeho svěřenci dokázali vysoko porazit Jablonec 5:1. Mají se viktoriáni čeho bát? „Vyměnili trenéra, vyhráli vysoko s Jabloncem a určitě na tom budou psychicky lépe, než byli, ale pro nás se nic nemění - my máme jeden cíl a k tomu cíli potřebujeme Slávii porazit,“ říká rozhodně kapitán Viktorky, Pavel Horváth.

„Jsou v dobrém rozpoložení, jsou uprostřed tabulky a mohou hrát uvolněně. To by mohlo být jejich výhoda. Na druhou stranu víme, o co hrajeme – chceme zopakovat výkony z posledních pěti kol a věřím tomu, že na konci budeme šastnější,“ přidává se David Limberský a dodává. „Víme, že udělali změnu a že se jim ten zápas povedl. Na druhou stranu si myslím, že kvalita je na naší straně a když budeme hrát na hranici našich možností, tak je to především o nás.“

Zápasy se Slavií jsou pro viktoriány obecně jakýmsi varováním, co by se mohlo stát, kdyby na okamžik polevili v pozornosti. „V mistrovské sezóně jsme vedli 2:0 a v posledních minutách jsme dostali dva góly. To by měl být i pro letošek takový varovný prst, aby se něco podobného nezopakovalo,“ varuje David Limberský. Přesto jsou si viktoriáni vědomi toho, že záleží především na jejich vlastních výkonech. Pavel Horváth se v myšlenkách na okamžik vrátil do sezóny 2007/2008, kdy ještě oblékal dres pražské Sparty. „Tenkrát jsme ve Spartě z posledních tří utkání nevyhráli ani jednou a právě v těch posledních zápasech jsme titul ztratili. Už jsem to zažil a doufám, že už se to nebude opakovat. Samozřejmě je to fotbal, ale v těch klíčových zápasech, které jsem hrál za Spartu, se staly věci, které se normálně nestávají. Toho se musíme vyvarovat a zvládnout zbývající zápasy především v hlavě. Odehrát je zkušeně,“ varuje kapitán Viktorky na závěr.