Přes 900 dětí z mateřských školek z UMO1 a UMO3 absolvovalo v průběhu tří dnů pestré tréninky v okolí Doosan Areny v rámci zcela unikátního projektu. Kromě fotbalu měly možnost si zaběhat, zahrát si zábavné hry či absolvovat opičí dráhu. Na starosti je měli trenéři různých mládežnických kategorií Viktorie Plzeň či hráčky ženského týmu.

Projekt byl znovu přijat pozitivně. „Bavilo to nejen děti, ale i učitelky a nás trenéry,“ říká sportovní garant projektu Jiří Žilák. „Zhodnotil bych ho tedy pozitivně. Sám jsem některé skupiny dětí vedl a viděl jsem, s jakým zaujetím se do jednotlivých her vrhaly. Zhruba 30 dětí pak vybereme a pozveme na společný trénink přímo do Doosan Areny,“ dodává o hlavní odměně pro ty nejnadanější sportovce.

Pro děti byl v okolí Doosan Areny připravený pestrý program. „Děti zde měly možnost vyzkoušet si různorodý průřez pohybovými aktivitami. Týkalo se to nejen fotbalu, ale i běhu, skoku do dálky z místa či opičí dráhy. Hráli jsme také zábavné hry – mrazíky, čertíky, na babu...“ nastiňuje program šéftrenér přípravek Viktorie Plzeň Pavel Vacek.

Několik dalších trenérů z mládežnických kategorií pak s průběhem celé akce vypomáhalo. „Našli jsme spoustu talentovaných dětí. Nyní je to jen na jejich přístupu a pomoci rodičů, jestli se ve sportu prosadí,“ říká Jakub Krčál. S ním souhlasí i trenér Ondřej Kotrnoch: „Bylo tu plno šikovných kluků a holčiček.“

Projekt se ze všech stran setkal s velkou oblibou. Všichni zúčastnění si ho maximálně užili i přes to, že například během prvního dne ho doprovázelo deštivé počasí.

Fotogalerie