Viktoriáni mají po zápase v Edenu jistotu, že sezonu 2019/20 zakončí na druhém místě ligové tabulky. Proti Slavii totiž prohráli nejtěsnějším možným rozdílem, porážku 0:1 následně okomentovali kapitán Jakub Brabec a hlavní trenér Adrian Guža.

„Nedostali jsme se do nějaké velké šance za celých 90 minut, ale ani Slavia toho tolik neměla. Bylo to taktické utkání, čekali jsme na příležitost a bohužel nám nedovolila si něco vytvořit,“ řekl k duelu Jakub Brabec. „V takových velkých zápasech si můžete pomoct standardkou nebo individuální zručností hráče, což se nám dnes nepodařilo,“ litoval Adrian Guža.

Utkání prvního s druhým týmem tabulky rozhodla jediná trefa Petra Ševčíka. „Slavia byla dnes o ten půlkrok dále, vstřelila gól, ale takticky to byl výborný zápas. Bylo to o detailech. My jsme protiútoky nedohráli tak sebevědomě a jistě, jak vyžaduje situace,“ viděl příčinu porážky lodivod Viktorie.

Chleba se však nelámal ve středečním duelu na Slavii. Po podzimu Západočeši doháněli na svého soupeře šestnáctibodové manko, které v jednu chvíli stáhli na šest bodů. „Teď se ohlížím zpětně, jaká je škoda, že jsme některé zápasy promarnili na podzim. Důležitá utkání jsme nezvládli, bohužel i proti slabším jsme ztráceli a to se nám vymstilo. Snažili jsme se o nějakou naději do poslední chvíle, ani to se nám dnes nepovedlo,“ smutnil Brabec.

Do budoucna je ale rozhodně na čem stavět. „Určitý pokrok jsme udělali, to je jednoznačné a samozřejmě v tom musíme pokračovat dál,“ věděl Jakub Brabec. „Rozhodně máme na čem stavět. Vždycky jsou věci, které můžete zlepšovat, ale tohle mužstvo je velmi silné. Máme na čem pracovat, kluci udělali dobrou práci a to je pro nás extra motivace být v další sezoně ještě silnější a otočit kormidlo na naši stranu,“ uzavřel rozhovor Adrian Guža.

Fotogalerie