Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest... SEDM! Tak přesně tolik gólů vsítili viktoriáni do branky Teplic v duelu, jenž byl věnován Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Vysoké vítězství 7:0 v rámci 12. kola FORTUNA:LIGY zhodnotili autor hattricku Aleš Čermák, sváteční střelec David Limberský a trenér Adrian Guža.

„Je dobře, že jsme to zvládli a ukázali svoji sílu a kvalitu. Výsledek hovoří za vše, na druhou stranu musíme zůstat pokorní, protože víme, co se stalo v minulých týdnech. Pracovitost a pokora je naprosto klíčová,“ zdůrazňuje kouč Západočechů.

„Tohle vítězství jsme samozřejmě velmi potřebovali a vážíme si ho,“ pokračuje Adrian Guža. A jak podle něj předejít tomu, aby Viktoria hned v dalším utkání znovu neztratila? „Stačí se podívat na tři čtyři zápasy dozadu a věřím, že to bylo dostatečně bolestivé pro nás všechny. Umíme porovnat pocity, jak chutná vítězství a jak ne. A výhry potřebujeme,“ má jasno sympatický Slovák.

Mužem utkání byl autor hattricku (už třetího v dresu Viktorky!) Aleš Čermák. „Po delší době cítím radost. Doufám, že se teď rozjedeme a budeme ji mít po každém zápase,“ přeje si. „A můj hattrick? Skvělý pocit. Odmala jsem nikdy moc góly nedával a najednou mám za tři roky tři hattricky, takže jsem šastný. Kéžby to tak šlo dál,“ dodává levonohý záložník.

„Doufáme, že se od toho odrazíme. Rozhodně teď budeme sebevědomější,“ libuje si středopolař nosící číslo 25 na dresu. „Dnes jsme v žádné části utkání extra nevypadli, což bylo super. Jen tak dál, ale musíme to potvrzovat,“ zůstává Aleš Čermák pokorný.

„Dnes jsme hráli dobře od první minuty,“ těšilo Davida Limberského. „Jsme rádi, že jsme se poučili z posledního utkání a celý zápas jsme vydrželi v takovém tempu. Nechtěli jsme dopustit, aby Teplice snížily, takže jsme rádi, že jsme skóre navyšovali a vyhráli jsme takovým rozdílem,“ byl nadšený zkušený obránce.

Sám Limba se postaral o gól na 6:0, prosadil se přízemní střelou z dálky. „Letělo to z 30 metrů do víka, gólman bez šance, skvělá rána, dělo,“ vtipkoval v rozhovoru. „Popravdě to trochu zaplavalo a gólman měl asi horší výhled. Něco už jsem zkoušel i v první půli, ale to jsem se trošku vyplašil a letělo to na druhou stranu na tribunu, to se moc nepovedlo. Ale je dobře, že jsme byli aktivní střelecky, napadaly nám tam góly a zvedlo se nám sebevědomí,“ usmíval se Limberský.

Fotogalerie