3. kolo / Neděle 25. 8. 2019, 10:15 / Na Pecích

Jungr (90+1. Cingel) – O. Herc, Hudec, Fric, Martinic (68. Douděra), Čácha (85. Michálek), Vosický, Kurek, Eliᚠ(90+1. Majer), Zahálka (79. Mošna), Radimský

Sváček – Svoboda (75. Pihrt), Hranáč, Gabriel, Žilák – Grajciar (60. B. Havel), Vais, Ch. Herc (68. Taleski) – Václavík (60. Plecitý), Pinc, Mihálik

Penalty: 4:3, ŽK: Jungr – Pinc, Rozhodčí: Pilný – Vít, Ježek

Diváci: 416

V rámci třetího kola ČFL Skupiny A zavítala Viktoria Plzeň B na hřiště pražské Admiry. Z áčka pomohli týmu trenéra Horvátha brankář Dominik Sváček a záložníci Christián Herc s Ondřejem Mihálikem. Po bezbrankové remíze v základní hrací době musely o osudu zápasu rozhodnou penalty, ve kterých byli úspěšnější domácí.

V deváté minutě zakroutil přímý kop JonᚠVais, ale brankář Jungr stihl včas zareagovat a míč chytil. Na nějaké větší šance se následně čekalo. Oba týmy měly dobře propracované obrany a tak se k ničemu moc nedostávaly. Když už se k něčemu propracovala Admira, byl na konci akce buď Dominik Sváček, nebo jeden z obránců.

Na úvod druhého poločasu trefil Ondřej Mihálik tyčku, v 56. minutě měli zase domácí velmi dobrou šanci ke skórování, Martin Čácha sice tváří v tvář Sváčkovi uspěl, jeden z vracejících se hráčů ale balon ještě včas odkopl do bezpečí. Na druhé straně zahrozil Karel Žilák, který po závaru napřáhnul zpoza vápna a jen těsně minul tyč. V závěrečné minutě měli červenomodří nadějnou standardní situaci, JonᚠVais branku ovšem přestřelil.

Došlo tak až na penalty. V nich sice hned první Dominik Sváček chytil, poté již ale domácí střelci byli stoprocentní a vyhráli v poměru 4:3. Za Plzeň se trefili Vais, Mihálik a Pihrt, neproměnili Taleski s Bohumilem Havlem. Béčko tak bralo tentokráte bod.

Pavel Horváth (FC Viktoria Plzeň): „První poločas jsme prospali, soupeř v něm byl lepší, měl asi tři zajímavé střelecké pozice... Druhou půli už jsme byli lepší my. Měli jsme dvě šance, dali jsme dokonce tyčku. Na penalty jsme ale následně bohužel prohráli.“