Již ve čtvrtek 24. září čeká od 18:00 Viktorii Plzeň důležitý zápas proti dánskému SønderjyskE. Týmy se potkají v rámci třetího předkola Evropské ligy a viktoriáni do něj půjdou s jasným cílem – postoupit. To v rozhovoru potvrdili také trenér Adrian Guža a záložník Jan Kopic.

Jaké mají viktoriáni předzápasové pocity? „Spíše natěšenost. Je to pro nás velmi důležitý zápas, takže se možná zítra dostaví i nervozita. Ale máme zkušený tým a většina z nás takových zápasů zažila hodně, takže věřím, že toho využijeme,“ říká Jan Kopic. „Doufám, že třeba právě ty zkušenosti z pohárů budou hrát roli. Chceme toho využít, ale vše se ukáže až zítra na hřišti,“ ví záložník hrající s desítkou na zádech.

Soupeře má i díky videoanalýzám již nazkoumaného. „SønderjyskE má hru založenou na fyzickém stylu. Očekáváme houževnatého soupeře, který nám nebude chtít dát žádný prostor. Ještě víme, že hraje v pětičlenné obranně, což proti nám praktikovala i Boleslav a Bohemka. To bychom mohli využít jako dobrou průpravu,“ věří Jan Kopic, jenž právě na Bohemce vstřelil gól a přidal dvě asistence. „Jsem rád, že jsem trenérovi oplatil důvěru a protrhl produktivitu. Zítřejší zápas ale musíme zvládnout jako tým, nás cíl je postoupit do Evropy, chybět tam druhý rok po sobě by nebylo dobré,“ uvědomuje si.

„Věřím, že jsme kvalitně připraveni na to, abychom byli úspěšní,“ předesílá kouč Adrian Guža. „SønderjyskE viděli asistenti trenéra naživo. Je to defenzivněji laděný tým, hraje v pětici vzadu, je velmi důrazný. Spoléhá se na kontry, na standardní situace. Víme, co nás čeká,“ ubezpečuje slovenský trenér.

Adrian Guža si velice pochvaluje zvýšenou konkurenci v útoku. „Jsem šastný, že jak Kobra, tak Bogy byli na Bohemce góloví. TomᚠChorý je po zranění a u něj je podstatné, že je fit. Ještě tam samozřejmě může naskočit i Pišta Mihálik,“ těší Gužu větší počet možností. „Jsme dva zápasy od skupinové fáze. Chceme, aby hráči podali maximální výkon! Důvěřuji jim, že sami mají takovou touhu, že se jim podaří vybojovat postup.“

Fotogalerie