Generálka na ostré zápasy byla úspěšná, Viktorka porazila Tulu

Soustředění / Čtvrtek 15. 7. 2021, 15:00 / Westendorf

Soustředění / Čtvrtek 15. 7. 2021, 15:00

Hruška – Hybš (77. Řezník), Brabec, Kaša, Falta – Ndiaye (88. Janošek), Bucha (81. Káčer), Šulc (81. Pachlopník) – Kayamba (69. Hlavatý), Beauguel (81. Matějka), Mosquera (61. Kopic)

Šamov – Dovbnia (69. Tkačev), Novoselcev, Sokol, Björnström (63. Stěpanov) – Kostadinov (77. Banda), E. Kangwa (46. K. Kangwa), Čaušić, Chlusevič (46. Lucenko) – Markov, Tudorie (46. Suchanov)

Branka: 18. Beauguel, Rozhodčí: Pribylla – Baysan, Simic

Diváci: 60

V posledním přípravném utkání před sezonou 2021/2022 poměřila Viktoria Plzeň síly s Arsenalem Tula. A generálka před ostrými zápasy byla úspěšná! O výhře 1:0 nad ruským celkem rozhodl kanonýr Jean-David Beauguel.

Plzeň byla od úvodu aktivnějším týmem na hřišti. Blízko gólu byla v 15. minutě po rohovém kopu, zakončující Jean-David Beauguel nejprve trefil břevno a dorážející Jakub Brabec pak bránící hráče Tuly. Tři minuty nato byl rostoucí tlak odměněn gólem. Skvělý centr Joela Kayamby uklidil do sítě z předbrankového prostoru Jean-David Beauguel!

Aktivní Kayamba byl i u další šance, tentokráte po přihrávce Pavla Buchy v roli zakončovatele, ale narazil jen na připraveného brankáře Jegora Šamova. Zajímavý pokus v první půli předvedl také Jhon Mosquera, nůžkami ze strany ale poslal balon vedle branky. Po poločase tak Viktoria vedla 1:0.

Do druhého dějství vstoupila Plzeň stejně aktivně. Dobrou možnost měl opět Beauguel, nicméně Šamov byl připraven. V 72. minutě připravoval francouzský útočník šanci pro Jana Kopice, který hlavičkoval těsně vedle brány.

Činit se musel také Aleš Hruška, deset minut před koncem vychytal velkou šanci Jevgenije Markova a chvíli poté i střelecký pokus Sergeje Tkačeva. Nic zajímavého už se poté nestalo, Viktoria tak porazila Arsenal Tula 1:0!