Góly v závěrech poločasů rozhodly o výhře Viktorky na Slavii!

25. kolo / Pondělí 21. 4. 2014, 16:30 / Synot Tip Aréna

45+2. Kovařík
90+3. Wágner

Černý – Dostál, Smejkal, Škoda, Neves – Gecov, Hrubý (81. Červenka) – Juhar, Boudjemaa (42. Vošahlik), Zmrhal – Necid

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Hubník – Hořava, Hrošovský – Petržela (85. Ďuriš), Kolář, Kovařík (90. Rezek) – Tecl (61. Wágner)

Branky: 45+2. Kovařík, 90+3. Wágner, ŽK: Neves – Hejda, Procházka Rozhodčí: Proske – Nádvorník, Hájek

Diváci: 7742

V dohrávce 25. ligového kola cestovala Viktorka do pražského Edenu, kde jí byla soupeřem Slavia Praha. Sešívaní nezažívají vůbec vydařený rok a před výkopem pondělního duelu jim náležela předposlední příčka, která se rovná pádu do druhé ligy.

Dušan Uhrin se musel v klání se Slavií obejít bez Davida Limberského, jenž nemohl nastoupit kvůli čtvrté žluté kartě v ročníku, i nemocného Pavla Horvátha. S kapitánskou páskou tak na hrací plochu vyběhl Václav Procházka.

Už po dvou minutách se ocitl v dobré příležitosti po Hořavově přihrávce Daniel Kolář. Z deseti metrů branku domácích netrefil. I kdyby se nakonec rozvlnila sí za Černého zády, gólová radost by se nekonala. „Kolda“ se totiž provinil proti pravidlu o ofsajdu. V desáté minutě se osmělili slávisté. Damien Boudjemaa našel uličkou Jaromíra Zmrhala, jenž z rohu malého vápna z první vypálil. Proti vyběhnuvšímu Matúši Kozáčikovi ale neuspěl. Odpovědí Viktorky byla střela z necelých pětadvaceti metrů z kopačky Patrika Hrošovského. Zacílil vedle levé tyče. Ve 21. minutě poprvé ohrozil bránu kapverdský bek ve službách Slavie Fernando Neves. Po pohledné kombinační akci a centru Lukáše Hejdy do vápna domácích si totiž málem vstřelil vlastní gól! Naštěstí pro slávisty napálil při pokusu o odkop balón přesně do Černého náruče. Ve 29. minutě měl stoprocentní gólovou šanci Stanislav Tecl, kterého poslal do brejku Patrik Hrošovský. Nejlepší střelec Viktorky běžel sám na Radka Černého, jenomže dlouho váhal se zakončením, a tak nakonec jeho střelecký pokus zablokoval vracející se bek domácích. Dvě minuty nato napřáhl k dělové ráně z velké vzdálenosti Martin Juhar. Matúš Kozáčik plachtil vzduchem marně. Nakonec však zasahovat nemusel, nebo míč putoval mimo tři tyče. Další Juharův pokus zpoza šestnáctky již na branku Viktorie směřoval, ale tentokrát mu chyběla potřebná razance. Ve 36. minutě hlavičkoval Milan Škoda. Plzeňská jednička neměla žádné problémy zasáhnout. O skórování se snažili také Plzeňané. Procházkův přímý kop si svou cestičku do sítě Slavie nenašel. Už v nastavení prvního poločasu získala Viktorka po faulu na Stanislava Tecla výhodu přímého kopu z pětadvaceti metrů. Jeho exekuce se ujal Jan Kovařík a balón zakroutil neomylně k levé tyčce! 1:0 pro Viktorku a bylo jasné, kdo odcházel ze hřiště na poločasovou přestávku o poznání spokojenější.

Úvodní šanci druhého poločasu si na své konto připsali slávisté. V 57. minutě pálil TomᚠNecid, brankář Viktorie jeho ránu vyrazil nad břevno. Následoval rohový kop a ve vápně Západočechů vyrostl nejvýše slávistický stoper Milan Škoda. Míč však za záda vybíhajícího Matúše Kozáčika nedokázal usměrnit. Viktoriáni, které neúnavně povzbuzovali jejich výborní fanoušci, odpověděli několika střelami, ale ty většinou zablokovala či srazila mimo tři tyče defenzíva domácích. V 75. minutě vyzkoušel své střelecké štěstí z necelých dvaceti metrů Patrik Hrošovský. Slovenský fotbalista, jenž zítra oslaví dvaadvacáté narozeniny, nezamířil přesně. V následných minutách držela na svých kopačkách balón Slavia, ale do větší střelecké příležitosti se nepropracovala. V 88. minutě vlétl do šestnáctky soupeře Michal Ďuriš, jenž na hřišti nahradil Milana Petrželu. S projektilem z úhlu slovenského fotbalisty si Radek Černý dokázal poradit. Následně tvrdě pálil z těžké pozice i TomᚠHořava. Jednička Slavie znovu zakročila úspěšně. V nastavení svěřenci nizozemského kouče Alexe Pastoora na chvíli Viktorku připoutali k jejímu pokutovému území, ale čisté konto Matúše Kozáčika se jim výrazněji ohrozit nepodařilo. V poslední minutě nastaveného času se Plzeň dostala do rychlého brejku. TomᚠHořava předložil balón Michalu Ďurišovi, který ho odcentroval k pravé tyči na volného Tomáše Wágnera. Vysoký útočník Viktorky s pomocí brankové konstrukce uložil míč za Černého záda podruhé. O pár vteřin později rozhodčí ukončil zápas.

Viktorka si na Velikonoční pondělí vykoledovala tři body na pražské Slavii, kterou porazila po brankách Jana Kovaříka a Tomáše Wágnera 2:0. V tabulce jí tak náleží druhá příčka se ziskem 57 bodů.