Osmadvacet fotbalistů – celkem tolik jich má Viktoria Plzeň v sezoně 2019/20 na hostování od první ligy až po divizi. V tomto článku vám přinášíme přehled o tom, jak se kmenovým hráčům západočeského celku daří v různých týmech i soutěžích.

Pavel Bucha (Mladá Boleslav)
Jednadvacetiletý záložník hraje pravidelně nejvyšší českou soutěž za aktuálně čtvrtý tým tabulky a zatím zasáhl do každého ze zápasů. Šikovnému středopolaři se po boku zkušeného Marka Matějovského daří. V právě probíhající sezoně si připsal tři góly a jednu asistenci, zazářil zejména proti Příbrami, kdy se při vysoké výhře 6:0 trefil dvakrát. Trefil se i včera v MOL Cupu proti Chrudimi.

Milan Havel (Bohemians 1905)
Odchovanec Bohemians se vrátil do týmu, odkud do Plzně přišel, tentokráte na hostování. Stihl zde již odehrát čtyři kompletní duely – proti Karviné, Zlínu, Teplicím a Chlumci nad Cidlinou. Ve druhém zmíněném zazářil nejvíce, když při remíze 2:2 vstřelil oba góly zelenobílých!

Ubong Ekpai (České Budějovice)
Nigérijský krajní záložník vinou zdravotních problémů ještě nebyl připraven naskočit do hry.

Pavel Šulc (Opava)
V nynějším ročníku naskočil do osmi ligových utkání. Naposledy odehrál kompletní porci minut proti Karviné, kdy zaznamenal nejvíce přihrávek (23) a driblinků (8). V každém ze zápasů, do kterého naskočil, byl na hřišti alespoň půl hodiny. Například proti akutálnímu lídrovi tabulky, pražské Slavii, sehrál 81 minut.

Erik Pačinda (Korona Kielce)
Za aktuálně předposlední tým polské nejvyšší soutěže odehrál deset soutěžních utkání, z toho devět z nich bylo v lize. Hned v osmi případech se objevil v základní sestavě Korony, gólově se prosadil v 8. kole při remíze 1:1 proti známému celku Wisla Krakov.

Filip Čihák, Michal Hlavatý, TomᚠKepl a LukᚠPfeifer (všichni Pardubice)
V dresu aktuálního lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY toho nejvíce ze čtveřice viktoriánů odehrál Michal Hlavatý, jenž si v druhé nejvyšší české soutěži připsal celkově 796 minut. Navíc se gólově prosadil proti Sokolovu, zároveň se trefil také v MOL Cupu na hřišti Benešova.

LukᚠPfeifer naskočil do osmi druholigových utkání s celkovou minutáží 617 minut a trefil se proti pražské Dukle, ještě v minulé sezoně týmu FORTUNA:LIGY. TomᚠKepl debutoval ve F:NL na konci srpna na půdě Vítkovic, jinak působí spíše v třetiligovém B týmu, kde se prosadil dvakrát ze šesti duelů. Filip Čihák zasáhl do šesti utkání za béčko.

Jakub Selnar, Jakub Šiman a Ondřej Štursa (všichni Sokolov)
Nejvýrazněji se na hostování v Sokolově zatím jeví Jakub Selnar, jenž v devíti druholigových duelech skóroval do sítě Žižkova a zároveň se prosadil také ve druhém kole MOL Cupu proti Štěchovicích při výhře 4:1. Ondřej Štursa nastoupil v 2. lize do osmi utkání jako střídající hráč, celkově odehrál 197 minut. Jakub Šiman zasáhl do zápasů čtyřikrát.

LukᚠMatějka (Ústí nad Labem)
Jednadvacetiletý útočník je nejlepším střelcem severočeského klubu, když se v druhé lize za aktuálně devátý tým tabulky prosadil v deseti zápasech šestkrát. K tomu přidal i několik tref v MOL Cupu, konkrétně čtyři ve dvou duelech.

Jan Suchan (Vítkovice)
Třiadvacetiletý záložník naskočil za Moravany do sedmi zápasů v druhé lize s odehranou porcí 262 minut. Gólově se pak prosadil v MOL Cupu, kdy v prvním kole vyrovnával na 1:1 na hřišti Hanácké Slavie Kroměříž.

Jakub Kadar, David Kraml, Kryštof Pavlík, Ondřej Pek a Václav Uzlík (všichni Domažlice)
První zmiňovaný odehrál v ČFL skupiny A celkem 390 minut, bývalý kapitán plzeňské juniorky Kryštof Pavlík má za sebou 230 minut na hřišti. David Kraml zatím stihl 75 třetiligových minut.

Václav Uzlík naskočil do každého utkání za chodský tým a z viktoriánů zde odehrál největší porci minut, konkrétně 544. Z lavičky nastoupil také do utkání proti Dukle v rámci 3. kola MOL Cupu, proti Pražanům se dokonce gólově prosadil. Ondřej Pek vedle 129 minut v ČFL hrál také v MOL Cupu, kde skóroval v prvním kole na hřišti Zbuzan.

Marek Brož (Mýto)
Naskočil do všech divizních duelů, celkem si v osmi zápasech připsal 733 minut.

TomᚠArzberger, Martin Patrovský a Martin Suchý (všichni Přeštice)
Nejvíce toho odehrál Martin Suchý, který naskočil do každého utkání a dokonce sehrál v celku z jižního Plzeňska kompletní porci minut. TomᚠArzberger má po pěti zápasech na svém kontě 233 minut, Martin Patrovský k jednašedesáti divizním minutám přidal gól v MOL Cupu na hřišti Slaného.

Petr Řezáč, Daniel Koranda (Rokycany)
Řezáč zasáhl do všech dosadadních osmi zápasů v divizi, dohromady odehrál slušných 612 minut. Koranda pak ve stejném počtu utkání nastoupil ke 477 minutám.

Michal Bartůněk, Richard Mařík a Marek Patrovský (všichni Senco Doubravka)
Brankář Richard Mařík zatím odchytal polovinu divizních utkání za plzeňské mužstvo, Michal Bartůněk pak z pěti zápasů odehrál 122 minut. Nejvýrazněji se zatím jeví Marek Patrovský, jenž v sedmi duelech Divize A vstřelil tři branky a prosadil se také v předkole MOL Cupu na hřišti Březové.

Foto: fkmb.cz