Neskutečné drama. Viktoriáni se dostali proměněnou penaltou Jeana-Davida Beauguela do vedení, ale ještě na konci poločasu byl vyloučen Milan Havel. I v oslabení však svěřenci Michala Bílka zvládli zvítězit 1:0. Právě trenér společně s jediným střelcem duel zhodnotil.

„Bylo to stejně těžké jako předešlé zápasy. Soupeř měl od začátku dobrý pohyb i kombinaci a my jsme se do hry dostávali těžko. Druhá polovina první půle byla lepší, ale pak to změnilo vyloučení. Máme ubojované vítězství,“ uvědomuje si Michal Bílek.

Podobně mluvil i Jean-David Beauguel. „Jsem úplně mrtvý, cítím se jako děda,“ usmíval se jediný střelec utkání. „Věděli jsme, že to bude ve druhém poločase náročné po té červené a že budeme muset neustále běhat a bojovat. Nebyl to moc pohledný fotbal, ale nejdůležitější jsou tři body,“ má jasno značka JDB.

Proměněná penalta vrátila Bogyho do čela tabulky střelců. „Když začala liga a já byl zraněný, tak jsem se jen koukal na ostatní, jak dávají góly. Pořád to mám jako svůj cíl, chci skončit první. Nejde o to, jak ty góly padnou, musím ale pracovat! Navíc je to dobré i pro tým, když dávám góly,“ ví francouzský kanonýr.

Zanedlouho třicetiletý útočník po gólu ukázal triko s popiskem FOREVER 27 jako projevení úcty k Františku Rajtoralovi. „Ráno jsem viděl, že by měl dnes narozeniny. Už jsem to říkal, že jsme tady jako jedna rodina. Hrajeme za stejný klub, ve stejném dresu… Byl to velmi dobrý hráč, vyhrával tituly, hrál Ligu mistrů a měl skvělý vztah s fanoušky. Bylo to to nejmenší, co jsem pro něj a jeho rodinu mohl udělat,“ prozrazuje Jean-David Beauguel.

Jedinou trefu zápasu oslavil „Bog Bog“ téměř s deseti tisíci fanoušky, kteří po dlouhé době opět mohli přijít do Doosan Areny v plném počtu. „Jsem rád, že přišlo hodně lidí, kulisa byla výborná,“ pochvaluje si Michal Bílek.