Úvodní duel play-off Evropské konferenční ligy Viktoria Plzeň zvládla vítězně. V Doosan Areně porazila CSKA Sofia po gólech Milana Havla a Jhona Mosquery 2:0. Duel zhodnotili právě Havel, dále také Dominik Janošek a trenér Michal Bílek.

„Do utkání jsme vstoupili výborně, soupeře jsme dostali pod tlak dobrým presinkem, a to jim dělalo problémy – nedokázali z toho vyjít a my jsme si vytvořili tlak. Tohle jsme splnili, stejně tak jsme drželi míč a přidali i góly,“ zhodnotil utkání Michal Bílek. „I když je Sofia velmi dobré mužstvo a určitě to doma ukáže, tak jsme vyhráli. Důležitá druhá branka nám dává naději do odvety. Jsem spokojen, jak to kluci odpracovali. Jen tak dál, takhle je potřeba pokračovat!“ těšilo trenéra.

Skóre otevřel z dorážky Milan Havel, pro kterého to byla první trefa v Evropě. „Je to příjemné, ale byl jsem jen ve správný čas na správném místě. Gól celého mančaftu. Jany s Řízkem to udělali skvěle, já jen doklepával,“ říká skromně. „My jako obránci máme útočit. Do vápna se dostávám celkem často, kdybych měl dneska více štěstí, mohlo se mi to odrazit ještě dvakrát. Ale jsem rád i za ten jeden a hlavně za vítězství 2:0!“ dodává obránce s číslem 24.

Ten dnes po delší době nastoupil na levém kraji obrany. „Plzeň mě taky jako levého obránce kupovala,“ smál se. „Delší dobu jsem tam nehrál, shodou náhod jsem si na to nedávno i vzpomněl. Potěšilo mě to, ale problém nemám na ani jedné straně,“ říká. Zároveň varuje, že zdaleka ještě není hotovo: „Je to poločas. V Sofii to bude nepříjemné. Dnes jsme se přesvědčili o tom, že to není jednoduchý soupeř. Ale věřím, že to zvládneme a že se na odvetu dobře nachystáme.“

Potřetí v řadě nastoupil v základní sestavě záložník Dominik Janošek, pro kterého to bylo sté soutěžní utkání v kariéře. „Pěkné číslo, ve 23 letech je to docela dobré. Ale moc to neřeším, důležitější je týmový výkon. Soustředíme se na postup,“ pravil skromně. „Je škoda, že jsme dnes nepřidali i třetí branku, měli jsme závary a možnosti. Ale do druhého zápasu je 2:0 určitě dobrý výsledek. V Sofii budeme chtít vycházet z dobré obrany a věříme, že když budeme vzadu důslední, objeví se i šance a zvládneme to,“ doplňuje Janošek.

Podle plzeňského kouče ale viktoriáni určitě ještě nemají finálně splněno. „Myslím si, že nás příští týden budou zlobit. Viděl jsem jejich poslední zápasy a ofenzivu mají opravdu velmi silnou. Všichni to jsou rychlí a pohybliví hráči. Jakmile mají kousek prostoru, tak je těžké je chytat,“ předesílá Bílek.

„Jsem rád, že jsme je do takových situacích dnes nepouštěli. Doma ale budou určitě velmi nebezpeční, což potvrdili i s Osijekem, kterému dali čtyři góly. 2:0 je výborný výsledek, ale rozhodně není nic rozhodnutého. Je potřeba se na to dobře připravit, hrajeme o hodně!“ je si vědom Michal Bílek.

Fotogalerie