Proti Domažlicím pálili útočníci, Viktorka vyhrála 4:2

Přátelák / Sobota 3. 7. 2021, 10:00 / Luční

(1:0)

TJ Jiskra Domažlice

71. Limberský (pen.)
82. Mužík

1. poločas: Staněk – Havel, Kaša, Pernica, Falta – Bucha, Kalvach (7. Ndiaye), Čermák – Ba Loua, Beauguel, Kopic.
2. poločas: Staněk – Kayamba, Gabriel, Hybš, Koželuh – Hlavatý, Ndiaye (73. Káčer), Matějka – Pachlopník, Chorý, Mosquera.

Brych (91. Růžička) – Mlynařík, Bauer (61. Jahn), Limberský (100. Pavlík), Rychnovský (109. Došlý) – Uzlík (73. Teršl) – Holík, Mužík (83. Kuhajda), Pavlík (73. V. Černý), Došlý (83. Brabec) – Dvořák (61. D. Černý)

Branky: 38. Beauguel, 67. Chorý (pen.), 76. Chorý (pen.), 103. Matějka – 71. Limberský (pen.), 82. Mužík, Rozhodčí: Švagr – Duda, Špindlerová

Diváci: 1050

Také poslední „české“ přátelské utkání před odjezdem na rakouské soustředění Viktorka zvládla. V Luční ulici porazila Domažlice 4:2, za které se mimo jiné trefil i David Limberský. Góly Plzně naopak vstřelili samí útočníci – TomᚠChorý zaznamenal dvě branky, po jedné přidali Jean-David Beauguel a LukᚠMatějka. Hrálo se netradičně 4x30 minut.

Pro Viktorku začalo utkání velmi nepříjemně, už v 7. minutě se totiž zranil LukᚠKalvach, jehož musel nahradit Modou Ndiaye. První šanci si následně vypracovali hosté, to když František Dvořák zkusil dalekonosný pokus – ten však pokryl Jindřich Staněk. Na straně Plzně poprvé ohrozil bránu Milan Havel, jehož hlavičku ale pokryl LukᚠBrych.

Ve 38. minutě se více než tisícovka diváků v Luční mohla poprvé radovat. Adriel Ba Loua uvolnil Jana Kopice, ten ještě před prázdnou bránou našel Jeana-Davida Beauguela a francouzský dlouhán zakončil krásnou akci Viktorky gólově, 1:0! Tímto výsledek také první poločas skončil.

V druhé šedesátiminutovce viděli diváci hned tři penalty! Nejprve na 2:0 zvyšoval TomᚠChorý, jenže potom se na druhé straně k pokutovému kopu postavil David Limberský a legenda FCVP snížila. Zanedlouho však zpátky do dvougólového vedení poslal Plzeňany znovu Chorý.

Jiskra se nevzdala a i podruhé stáhla náskok Viktorky na rozdíl jediného gólu. Přesný centr z levé strany volejem z první nádherně uklidil za Staňkova záda Petr Mužík. Gólové hody plzeňských útočníků dokonal ve 103. minutě LukᚠMatějka. Západočeši tak v posledním duelu před odjezdem do Rakouska zdolali Domažlice 4:2.