Finálové tréninky v rámci projektu Pojďme se hýbat a sportovat s Viktorkou, kterého se letos zúčastnilo přes 1000 dětí z mateřských školek z ÚMO 1 a ÚMO 3, jsou minulostí. V úterý a ve středu se v okolí Doosan Areny pod taktovkou trenérů FC Viktoria Plzeň rozpohybovaly vybrané děti z prvního kola tohoto projektu.

„Ve finální fázi projektu zde trénovalo okolo 80 dětí, které jsme oslovili. Z nich posléze vybíráme děti na základě toho, jak jsou rychlé, šikovné a co umí,“ popisuje šéftrenér přípravek plzeňské Viktorie Filip Linhart. „Nejedná se pouze o nábor do přípravkových kategorií Viktorie Plzeň, ale zároveň jakožto nejsilnější sportovní klub v regionu vnímáme zodpovědnost vůči dětem a jejich pohybu. Chceme pomoci rodičům s vybráním sportovního kroužku pro dítě, abychom podpořili pohyb a sport v regionu,“ říká Linhart.

Pro děti byly opět připraveny různé varianty cvičení – běh, překážky, skákání přes švihadlo, fotbal a další. Vybraní zástupci z 21 mateřských škol v Plzni tak mohli odhalit své sportovní dovednosti a mládežničtí trenéři FCVP jim nyní pomohou dát se na sportovní dráhu.

„Cílem projektu je ukázat dětem předškolního věku, jak probíhají sportovní tréninky FC Viktoria Plzeň a tím v nich podpořit jejich zájem o sport a sportování. Následně nejlepší děti oslovíme a těm, které o to budou mít zájem, nabídneme rozvoj jejich přirozeného pohybového talentu v našich přípravkových kategoriích,“ říká Petr Žitek, předseda Viktoria Plzeň – fotbal, z.s.

Fotogalerie