Dohrávku 19. kola SYNOT ligy FC Viktoria Plzeň zvládla a pražskou Slavii porazila 1:0. Jediný gól utkání vstřelil Jan Holenda, který na hřiště přišel v 61. minutě a rozhodující gól dal o patnáct minut později.

„Já jsem tam šel pouze s jedním úkolem – dát gól. Naštěstí se to jednou povedlo a získali jsme tři body,“ říká Holenda, který si po své trefě vychutnával ovace vyprodané Doosan Areny. „Tady je na každý zápas plno skvělých diváků, takže atmosféra je oproti ostatním stadionům jiná. Když navíc člověk dokáže dát takový gól a potěšit fanoušky, tak se to několikrát násobí,“ dodává útočník Viktorie.

Slavia se v Plzni po většinu zápasu bránila v hlubokém bloku a do útoku se dostávala jen zřídka. Šance hostů držel dlouho nad vodou brankář Berkovec. „Klobouk dolů, chytal výborně a až do gólu Slavii držel. My jsme ale byli trpěliví, snažili se hrát pořád naši hru a nakonec se to vyplatilo,“ popisuje obránce David Limberský. „Bylo to hodně těžké, měli jsme hodně šancí, které určitě měly skončit gólem, a bylo by to jednodušší. Bohudík se to podařilo mně a Slavia už neměla sílu cokoliv změnit,“ doplňuje Jan Holenda.

Viktoria tak nadále drží domácí neporazitelnost a v tabulce má už pětibodový náskok na druhou Spartu. „Chceme zvládat především své zápasy. Samozřejmě že víme, že Sparta remizovala v Jablonci, ale my se soustředíme pouze na nás a vše máme ve svých rukách,“ zamýšlí se Limberský.

Dalším soupeřem výběru trenéra Koubka bude už v neděli opět v Doosan Areně Slovan Liberec, který nečekaně bojuje o udržení v SYNOT lize. „Liberec není v lehké situaci a bude v každém utkání brát jakýkoliv počet bodů. Takže počítám, že spíš bude bránit jako dnes Slavia. Tu každý vychvaloval a tady nepředvedla nic, vůbec k ničemu jsme ji nepustili,“ zamýšlí se David Limberský. „Co chcete hrát v Plzni jiného? Devadesát procent týmů, co sem přijede, hraje zanďoura a proti Slavii byla jen otázka času, kdy to tam padne,“ uzavírá Jan Holenda.

Fotogalerie