Druhé přípravné utkání v rámci tureckého soustředění odehráli v Antálii fotbalisté plzeňské Viktorie. Soupeřem jim tentokráte byl úřadující vicemistr Litvy, celek FK Atlantas Klaipeda. Trenér Dušan Uhrin nechal odpočívat některé opory, na hřišti se tak neobjevili např. Matúš Kozáčik, David Limberský, Marián Čišovský, Pavel Horváth nebo Daniel Kolář. I omlazená sestava si však počínala na jedničku a porazila houževnatého soupeře 4:0.

Druhé přípravné utkání v rámci tureckého soustředění odehráli v Antálii fotbalisté plzeňské Viktorie. Soupeřem jim tentokráte byl úřadující vicemistr Litvy, celek FK Atlantas Klaipeda. Trenér Dušan Uhrin nechal odpočívat některé opory, na hřišti se tak neobjevili např. Matúš Kozáčik, David Limberský, Marián Čišovský, Pavel Horváth nebo Daniel Kolář. I omlazená sestava si však počínala na jedničku a porazila houževnatého soupeře 4:0.

Viktoriáni začali tak, jak skončili první utkání s Permen. V duelu s ruským soupeřem nastříleli tři branky v závěrečných šesti minutách, tentokráte naopak rozvlnili třikrát sí během úvodních 20 minut zápasu. Hned po jedenácti minutách hry využili Západočeši svůj druhý rohový kop, když se prosadil dorážející TomᚠWágner – 1:0. Po šesti minutách hry centroval z pravé strany Milan Petržela a našel přesně naběhnutého Romana Hubníka – 2:0. A jen o další dvě minuty poté byl již rozdíl ve skóre tříbrankový, když se po centru Rajtorala přesně trefil TomᚠHořava.

Teprve poté se dostali ke slovu také litevští fotbalisté. Ve své největší šanci však trefili pouze tyč Bolkovy branky, plzeňský brankář se také suverénně poradil s několika centrovanými míči. Po půlhodině mohl po dalším centru agilního Petržely zvýšit náskok Wágner, ale jeho hlavičku skvěle vytěsnil brankář Atlantasu. Čtvrté brance ve své síti však přesto nezbránil. Sedm minut před změnou stran Marek Hanousek vybídl mezi dvěma obránci na pravé straně Milana Petrželu, který našel přízemní přihrávkou ve vápně Michala Ďuriše. Slovenský reprezentant poslal míč neomylně podél brankáře Klaipedy – 4:0.

Ve druhé půli sáhli oba trenéři k početným střídáním a hra se viditelně vyrovnala. Ze strany Viktorie zahrozil dalekonosnou střelou Tecl, neujalo se ani několik centrů. Také Petr Bolek nemusel vyjma jedné střely z přímého volného kopu zasahovat a konečné skóre již tak zůstalo nezměněno.

Viktoria i ve čtvrtém utkání zimní přípravy dokázala zvítězit, litevský celek Atlantas Klaipeda přejela 4:0. Další zápas odehrají viktoriáni v neděli, kdy se postaví proti rakouskému celku Admira Wacker.

Fotky a video připravujeme.

FK Atlantas Klaipeda – FC Viktoria Plzeň 0:4 (0:4)
Branky: 11. Wágner, 17. Hubník, 19. Hořava, 38. Ďuriš
Sestava Viktorie: Bolek – Rajtoral, Hubník, Procházka (70. Hejda), Kovařík (46. Řezník) – Hořava (70. Hrošovský), Hanousek – Petržela (65. Štípek), Ďuriš, Končal – Wágner (60. Tecl)

Jak vypadalo čtvrté přípravné utkání Viktorie se můžete podívat na kanálu Viktoria TV: