1. kolo / Sobota 26. 7. 2014, 17:00 / Na Litavce

6. Bakoš
45. Horváth

Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Mareš (86. Švancara), Tarczal, Hnaníček, Pilík – Řezníček (69. Kraut), Slepička (65. Danoski)

Kozáčik – Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský – Hrošovský (56. Hořava), Horváth – Petržela, Vaněk, Pilař (82. Kovařík) – Bakoš (74. Tecl)

Branky: 44. Zápotočný, 63. Řezníček – 6. Bakoš, 45. Horváth, ŽK: Boháč, Řezníček, Pilík, Rozhodčí: Hrubeš – Jiřík, Hock

Diváci: 6282

Viktoria Plzeň vstoupila do nové sezóny Synot ligy zápasem v Příbrami. Proti neoblíbenému soupeři nastoupili viktoriáni za podpory fanoušků v sektoru hostí, kteří si na nejbližší ligový stadion našli cestu v hojném počtu.

Od prvních minut se snažili držet míč na svých kopačkách hráči z Plzně, ale první náznaky šancí po akcích Vaňka a Horvátha výraznějším ohrožením branky domácích neznamenaly. Už v šesté minutě ale snaha viktoriánů nesla ovoce. Pilař přiukl Horváthovi, který poslal načechraný míč přímo do míst, kam si nabíhal Marek Bakoš. Ten už si před brankářem Boháčem věděl rady a otevřel skóre. První pozdrav na Kozáčikovu branku mířil o čtyři minuty později, ale hlavička Slepičky se dala zařadit pouze mezi propagační pokusy. Hráči Viktorie pokračovali ve hře plné přihrávek a v 19. minutě se mohli radovat znovu. To by ovšem musel Ondřej Vaněk zamířit přesněji, jeho pokus z malého vápna skončil pouze na boční síti. O několik minut se k centru z pravé strany dostal Petržela, ale míč z jeho kopačky minul hlavy všech nabíhajících spoluhráčů. Míč ve vzduchu si ovšem v pětadvacáté minutě našel vytáhlý explzeňák Hájovský, ale jeho pokusu chyběla razance. Ještě před třicátou minutou se dostal ke střele Hrošovský, míč ale zamířil vysoko nad břevno. Zajímavý centr vyslal do pokutového území Plzně ve 36. minutě zápasu Šus, zakončení příbramských ovšem neznamenalo pro Matúše Kozáčika větší nebezpečí. Secvičený signál při zahrávání rohového kopu předvedli ve čtyřicáté minutě viktoriáni, Vaněk ovšem v nelehké pozici neupravil dráhu letu míče dostatečně gólově. To se ovšem podařilo na druhé straně Zápotočnému. Po standardní situaci dostal příbramský kapitán míč na velké vápno a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Plzeňané ovšem neřekli poslední slovo. Za míčem do pokutového území se vydal Milan Petržela, po střetu s gólmanem Boháčem rozhodčí nařídil pokutový kop pro Plzeň. Zodpovědnost na sebe vzal kapitán Pavel Horváth, který střelou doprostřed branky vrátil Viktorii vedení. Nedlouho poté se stal první poločas minulostí, do kabin se tak šlo za stavu 1:2 pro Viktorii Plzeň.

Jako první šance druhého poločasu by se dal počítat rychlý protiútok Vaňka s Bakošem z 50. minuty. Slovenský útočník ale centrem nenašel nikoho v červeno-modrém dresu. Za domácí odpověděl Střihavka, ale spíše než z fotbalového mistrovství světa dobře známý „festival šancí“ připomínala hra neurovnanou partii. Hráči Příbrami se snažili s nepříznivým vývojem zápasu pohnout, ovšem první šanci zlikvidoval účelnou hlavičkou Hubník, druhou pak nepřesnost domácích. V 62. minutě však bylo dílo dokonáno. Pilík našel centrem Řezníčka a ten prostřelil gólmana Kozáčika – 2:2. Dušan Uhrin se rozhodl narůstající tlak Příbrami narušit střídáním. Místo Marka Bakoše vběhl na hřiště čerstvý Stanislav Tecl. Ihned potom si velkou šanci připsal Milan Petržela. Po přihrávce od Vaňka se snažil obhodit domácího brankáře, který ovšem jeho úmysl vystihl a pohotovým pádem pod nohy mu zabránil ve skórování do prázdné brány. Do závěru zápasu zasáhl také Jan Kovařík, který vběhl na hrací plochu místo Václava Pilaře. V posledních minutách se z ničeho nic objevil před domácí svatyní osamocený Řezník, hlavou ale našel pouze náruč Boháče. Stejně se vedlo i střílejícímu Hořavovi a když ani Stanislav Tecl nedokázal patřičně zasáhnout míč, skončil zápas za stavu 2:2.