Ani v 11. kole se viktoriánům nepodařilo zvítězit, tentokrát již počtvrté v řadě. Zápas v Jablonci přitom měli rozehraný skvěle, po půli vedli 2:0 a všechno vypadalo dobře. Zvrat Severočechů a prohru 2:3 po duelu okomentovali střelec prvního gólu Pavel Bucha a trenér Adrian Guža.

„Je až neuvěřitelné, jak soupeře dostaneme do hry,“ hlesl trenér Adrian Guža. „Odehráli jsme výborný první poločas. V něm jsme předváděli nᚠfotbal, byli jsme dominantní, dali dva góly, tyčku, neuznali nám branku... Mužstvo fungovalo velmi kvalitně. Ve druhé části jsme přestali hrát naším způsobem, úplně odešly principy naší hry a navrch jsme dostali tři góly. To je neakceptovatelné,“ má jasno kouč Viktorie Plzeň.

Čím si vysvětloval rozdílné výkony v rámci poločasů? „Soupeř připravil o přestávce střídání a dostal se do hry. V našem vápně byl tak čtyřikrát a třikrát z toho dal gól, to je neuvěřitelné. Ale i takový je prostě fotbal,“ byl Guža hodně zklamaný.

„Věřím tomu, že v nejbližším zápase už přijde bod zlomu. Je třeba, abychom začali vyhrávat a hrát o mnoho kvalitněji,“ má jasno. „Sedneme si k tomu. Víme, že to potřebujeme okamžitě zastavit. Potřebujeme být soudržní a vytrvalejší v detailech, které dělají zápasy zajímavějšími,“ uzavřel Adrian Guža pozápasové hodnocení.

Obrovsky skleslý byl po utkání samozřejmě i Pavel Bucha. „Je to pro nás hrozné zklamání a ostuda. Nevím, co bych k tomu jiného řekl. Vedeme 2:0 o půli a stane se tohle. Chtělo to přidat třetí gól, nebo aspoň poctivě bránit. Nechali jsme si dát na 1:2 a jako kdyby nás pohltil strach. Napadalo nám to tam a je z toho tenhle šílený výsledek,“ neskrývá se za slovy plzeňský záložník.

Přitom po úvodní pětačtyřicetiminutovce všechno vypadalo jako zalité sluncem, Viktorka hrála skvěle a vedla 2:0. „O půli jsme věřili všichni. Zvládli jsme ji dobře, měli jsme šance a neuznaný gól – povedla se nám. Jít s tímto výsledkem do kabiny po takové době, každý věřil, že to dotáhneme do vítězství. Místo toho se stane tohle… Je to ostuda!“ říká středopolař FCVP.

Fotogalerie