17. kolo / Pondělí 1. 3. 2010, 17:30 / Doosan Aréna

0:0

FC Baník Ostrava

Ticháček - Bystroň, Limberský, Navrátil, Rajtoral (69. Jiráček), Ševínský, Horváth, Petržela, Rada, Bakoš (88. Rýdel), Rezek (78. Krbeček)

Baránek - Bolf, Neuwirth, Neves (56. Greguš), Řezník, Lička, Lukeš, Marek, Mičola (89. Strnad), Varadi, Vydra (60. Zeher)

Rozhodčí: J. Jílek - I. Chytil, O. Pelikán ŽK: 2. Navrátil - 44. Mičola, 47. Řezník, 60. Greguš, 63. Lička, 65. Zeher

Diváci: 3560

V úvodním jarním zápase přivítala Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech Baník Ostrava, kterému před startem utkání patřila čtvrtá příčka. Plzeň měla více ze hry, ale body se nakonec po výsledku 0:0 dělily.

V úvodním jarním zápase přivítala Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech Baník Ostrava, kterému před startem utkání patřila čtvrtá příčka. Speciální byl dnešní duel hned pro několik viktoriánů. Trenér Viktorky Pavel Vrba má na Baník jen ty nejhezčí vzpomínky, nebo s ním získal v roli asistenta trenéra mistrovský titul. Další bývalý fotbalista Baníku, David Bystroň, dnes poprvé v životě nastoupil proti týmu, ve kterém vyrůstal. Barvy ostravského celku hájil v minulosti také František Rajtoral. Kouč Viktorky Vrba pak musel před startem prvního jarního klání řešit absence vykartovaných Michala Daňka a Jana Lecjakse a zraněného Davida Střihavky.

V první minutě hry zahrozili nejprve hosté. Přímý kop z hranice šestnáctky, který zahrával Lička, brankou neskončil. Viktoria odpověděla střelou Rezka. Zakončení plzeňského útočníka šlo do zámezí. O další střelecký pokus se postaral Rajtoral. Mladý záložník se ve vápně Baníku uvolnil a střelou přes hráče donutil Baránka zasáhnout. Ostravský gólman pokazil ´Rajtymu´ radost ze vstřelené branky výbornou robinsonádou. Viktoriáni byli při střelecké chuti. Dokázal to vzápětí kapitán Plzeňských Horváth. Jeho střela si ale cestu mezi tři tyče ostravské branky nenašla. Ve 14. minutě musel zkrotit míč ve svých rukavicích Ticháček. Tvrdá střela Ličky mu nedělala žádné problémy. O šest minut později se pokusil překvapit hosty Horváth. Špílmachr Viktorky ohrozil Baránkovo čisté konto přímo z rohového kopu. Zkušený brankář však míč vyrazil. Ve 33. minutě hry byla Viktoria velmi blízko vedení. Radova dalekonosná střela olízla břevno! Poté, co neskončila brankou  příležitost Ostravských, když vybíhající Ticháček odhlavičkoval míč pouze k Varadimu, který však zkoušel přihrávat a ne zakončovat do odkryté branky, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po zahájení druhého poločasu se do útoku tlačili viktoriáni. Jako první pálil Petržela, ale zamířil nepřesně. V 53. minutě hry nastaly zmatky ve vápně Baníku. Horváth opět stočil rohový kop do gólmana, Baránek míč vyrazil pouze před sebe. Západočeši se však ke střele, která by prošla klubkem těl a skončila brankou, nedostali. Po hodině hry mohlo být ve Štruncových sadech veselo. Limberský se postavil k rozehrání přímého kopu a jen těsně minul pravý růžek ostravské svatyně. Při střelecké chuti byl dnes defenzivní záložník Rada, který během tří minut dvakrát nebezpečně pálil. Brankou však ani jeden z jeho střeleckých pokusů neskončil. V 73. minutě se do šance řítil Petržela, ale v poslední chvíli si míč předkopl a o příležitost skórovat se tak připravil. V 79. minutě se ke střele odhodlal slovenský útočník Bakoš. Mířil nepřesně. Pět minut před koncem hry zahrozil Baník. Po Lukešově nahrávce hlavičkoval Varadi, ale Ticháček jeho hlavičku bez problémů chytil. O dvě minuty později střílel opět nebezpečně bývalý plzeňský fotbalista. Varadiho střela šla těsně vedle levé tyče. Gólem pak neskončilo ani zakončení střídajícího Rýdela, který poslal v posledních minutách hry balon vysoko nad. Branky se tak diváci ve Štruncových sadech, kterých přišlo 3 560, nedočkali.

FC Baník Ostrava – FC Viktoria Plzeň 0:0
ŽK: Mičola, Řezník, Lička, Zeher
Rozhodčí: Jílek - Chytil, Pelikán
Diváci: 3 560
Viktoria Plzeň: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (70. Jiráček) - Rezek (79. Krbeček), Bakoš (87. Rýdel). Trenér Pavel Vrba.
Baník Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves (57. Greguš) - Lukeš, Marek, Lička, Varadi - Mičola (90. Strnad), Vydra (61. Zeher). Trenér Miroslav Koubek.