Viktoriáni vyhráli nad Olomoucí 2:0 a ukončili hanáckou sérii neporazitelnosti

11. kolo / Neděle 28. 10. 2007, 15:00

2:0

(0:0)

SK Sigma Olomouc

Branky: 57. Randa (vlastní), 90. Jarolím Rozhodčí: Kovařík - Goňa, Vysloužil ŽK: Vrzal, Psohlavec - Kaščák, Hubník, Hudec Diváci: 2861

Vítězství Viktoriánů nad Sigmou Olomouc 2:0 znamenalo konec hned dvou hanáckých sérií. Svěřenci Martina Pulpita prohráli po pěti zápasech a olomoucký gólman Petr Drobisz inkasoval po...

Vítězství Viktoriánů nad Sigmou Olomouc 2:0 znamenalo konec hned dvou hanáckých sérií. Svěřenci Martina Pulpita prohráli po pěti zápasech a olomoucký gólman Petr Drobisz inkasoval po 462 minutách. Ironií osudu je, že Drobiszovu sérii neprůstřelnosti ukončil v 57. minutě zápasu vlastním gólem jeho spoluhráč TomᚠRanda.

Zápas pro hosty začal hodně smolně. Už v šesté minutě se totiž po nezaviněném střetu se Zdeňkem Šmejkalem zranil nejlepší střelec Sigmy LukᚠHartig. Sanita Hartiga odvezla do nemocnice s poraněným kolenem.

Fanoušky ve Štruncových sadech  rozehřála ve 13. minutě příležitost Martina Filla, který si naběhl na Šmejkalův aut. Jeho střelu ale stačili obránci Olomouce na poslední chvíli zablokovat. Další šanci si Viktoriáni vypracovali ve 25. minutě, kdy po trestném kopu Marka Jarolíma z rohu šestnáctky hlavičkoval opět Martin Fillo, bránu Petra Drobisze ale těsně minul. V olomouckém dresu hrozil jen Martin Hubník, jeho pokus ze 31. minuty šel ale vedle a o dvě minuty později jeho slabou střelu kryl Michal Daněk. Celkově se v prvním poločase hra hodně kouskovala a diváci příliš pěkných kombinací a akcí neviděli. Mezi výjimky patřila střela Marka Jarolíma z 36. minuty. Jarolím vyslal na Drobisze po závaru ve vápně Olomouce tvrdou střelu, míč šel ale nad břevno.

Po přestávce se obraz hry změnil. Olomoučtí na domácí doslova vlétli a výsledkem byly tři velké příležitosti v rozmezí pěti minut. Nejprve v 50. minutě Bajer z trestného kopu posadil míč na hlavu Hudce a ten mířil jen těsně nad,  o tři minuty později se skvělým zákrokem proti hlavičce Hubníka zaskvěl Michal Daněk a nakonec Daňka nepřekonal ani exPlzeňák Martin Knakal, který po návratu z řecké ligy obléká právě olomoucký dres a dnes poprvé nastoupil proti ještě nedávným spoluhráčům.

A staré fotbalové heslo Nedáš-dostaneš zafungovalo i ve Štruncových sadech. V 57. minutě vypíchl olomoucký obránce TomᚠRanda míč Marku Jarolímovi pronikajícímu do vápna tak nešastně, že ho poslal za záda Petra Drobisze. Tomu tak po 462 minutách skončila série neprůstřelnosti – 1:0.
Olomouckým pak nezbývalo nic jiného než otevřít hru a riskovat směrem dopředu. To ale znamenalo prostor pro plzeňské brejky.  V 85. minutě měl pojistku na hlavě Martin Psohlavec, který nejdřív trefil břevno a pak ještě při následné hlavičce nechal vyniknout hostujícího brankáře. Plzeň si ale vítězství nakonec vzít nenechala. Už v nastaveném čase přidal po přečíslení Plzeňských na 2:0 Marek Jarolím. Viktorka tedy vybojovala veledůležité tři body

FC Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0
Poločas: 0:0
Branky: 57. Randa (vlastní), 90. Jarolím
Rozhodčí: Kovařík - Goňa, Vysloužil
ŽK: Vrzal, Psohlavec - Kaščák, Hubník, Hudec
Diváci: 2861
Viktoria: Daněk - Šmejkal, Müller (46. Trapp), Halama, Smola - Fillo, T. Rada, M. Jarolím (90. Smejkal), Vrzal (68. Malcharek) - Krbeček, Psohlavec. Trenér: S. Levý.
Sigma: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa (77. V. Schulmeister) - M. Knakal, Kaščák, Rossi, Bajer (71. Pulkert) - Hartig (8. Banaczek), Hubník. Trenér: M. Pulpit.

(klaf)

Ostatní výsledky:

Liberec - Slavia 1:1, Ostrava - Ml. Boleslav 3:3, Brno - Č. Budějovice 2:1, Teplice - Viktoria Žižkov 4:1, Sparta - Kladno 4:1, Bohemians - Most 1:0, Zlín - Jablonec 0:1.