Viktoria Plzeň představuje třetí zimní posilu, kterou se stává Rafiu Adekunle Durosinmi. Dvacetiletý nigerijský útočník přichází na půlroční hostování s opcí z druholigové Karviné.

Mladý útočník má za sebou velmi vydařený podzim v dresu Karviné, kde patřil mezi klíčové muže. „Jde o talentovaného hráče, který má výborné rychlostní, výškové i věkové parametry pro to, aby udělal další posun v kariéře a já věřím, že tento krok může udělat právě u nás,“ říká na adresu Durosinmiho sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář. „Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v našem týmu a bude se rvát o svou šanci,“ dodává.

Dvacetiletý Durosinmi přichází na půlroční hostování s následnou opcí. Během pondělního odpoledne se již naplno zapojí do tréninku Viktorie a ve středu s týmem odletí na herní soustředění do španělského Benidormu. 

„Jsem šastný, že jsem dostal takovou šanci. Sledoval jsem zápasy Viktorie v Lize mistrů, je to opravdu velký tým a já musím udělat maximum pro to, abych se dokázal prosadit,“ má jasno Durosinmi.

V dresu Karviné zasáhl útočník na podzim do patnácti zápasů, v nichž vstřelil tři branky a zapsal pět asistencí. Čtyři trefy zaznamenal i v letošním ročníku Mol Cupu.

Odchovanec fotbalové akademie v Lagosu, největším nigerijském městě, přišel do České republiky před dvěma lety a prošel dorosteneckou akademií Karviné, kde se následně prosadil do prvního týmu.

Ve Viktorii bude na dresu nosit číslo 17.

A se ti u nás daří!