Ligový podzim je minulostí, Plzeň jej završila vítězstvím nad Duklou

16. kolo / Neděle 6. 12. 2015, 18:30 / Doosan Arena

(1:0)

FK Dukla Praha

Kozáčik – Matějů, Baránek, Hejda, Limberský – Hořava, Hrošovský (68. Procházka) – Kopic (86. Petržela), Kolář, Kovařík – Ďuriš (74. Holenda)

F. Rada – Miloševič (86. Vrzal), Gorkšs, Štetina, Jurendič – Marek Hanousek, Považenec, Čajič (76. Daniel Tetour) – Berger, Beauguel, Přikryl (76. Néstor)

Branky: 4. Hořava, 55. Baránek, 90. Kovařík, ŽK: Baránek, Kovařík – Přikryl, Rozhodčí: Hrubeš – Hock, Kubr

Diváci: 9873

K zápasu posledního ligového kola nastoupili v neděli 6. prosince hráči Viktorie Plzeň na vlastní půdě. Soupeřem se jim stala Dukla Praha, tedy jeden ze dvou celků, který dokázal Viktorii v dosavadním průběhu Synot ligy porazit. Plzeňané tak měli aktuálně jedenáctému celku co vracet.

Odplatu začali viktoriáni spřádat opravdu stylově, už ve čtvrté minutě napřáhl z hranice vápna levačkou TomᚠHořava a brankář Rada si na první míč mířící na jeho bránu ani nesáhl – 1:0! Odpovědět se pokoušel Aldin Čajič, jeho střela byla sice razantní, na přesnosti jí ovšem scházel přibližně metr. V 19. minutě našel Kolář rozběhnutého Ďuriše, jeho střelu z malého vápna na poslední chvíli zblokoval Gorkšs. V následujících minutách létaly míče do pokutového území Dukly s železnou pravidelností, ale ač šuměly plzeňské tribuny sebevíc, druhou branku nepřivolaly. Stříleli například Kopic s Hořavou, ale největší šance si shodně ve čtyřicáté minutě připsali střílející Baránek s Kolářem, jenž orazítkoval břevno, a hlavičkující Ďuriš. Hosté se do vyložené šance dostali až v úplném závěru poločasu. Po závaru stříleli v rychlém sledu Hanousek a Berger, ale ani jeden z nich míč do brány neprotlačil.

Druhý poločas načali viktoráni podobně gólově jako první půli. V 55. minutě našel Patrik Hrošovský přesným míčem z volného přímého kopu hlavu Jana Baránka, pro kterého nebylo problém z bezprostřední blízkosti překonat Radu a vstřelit tak svou letošní čtvrtou ligovou branku – 2:0! S úmyslem posílit defenzivu střídal poprvé v 68. minutě trenér Karel Krejčí. Patrika Hrošovského nahradil ve středu pole Václav Procházka. Plzeňané drželi míč na svých kopačkách a nedávali soupeři příliš prostoru pro ohrožení branky. V 74. minutě oživil trenér Krejčí útok, když namísto Michala Ďuriše poslal na hřiště čerstvého Jana Holendu. Zápas ve svém dalším průběhu příliš zajímavých momentů nenabídl. V úplném závěru vystřídal Jana Kopice na trávníku Milan Petržela. Jeden z nejsvětlejších momentů druhé půle přišel chvíli před vypršením základní hrací doby. Jan Holenda si na pravé straně hřiště poradil s dvěma obránci Dukly a v situaci, kdy mohl sám zakončovat, ještě našel Jana Kovaříka. Ten si počkal na vhodný okamžik a střelou do šibenice uzavřel gólový účet zápasu – 3:0.