Fantastický úspěch v podání viktoriánů do devatenácti let! Svěřenci trenéra Štěpána Havránka v posledním zápase na 18. ročníku Memoriálu Stanislava Štrunce remizovali s Augsburgem 1:1, což znamená, že celý turnaj se sedmi body ovládli. Právě nedělní soupeř plzeňského dorostu skončil na celkově druhém místě.

Górnik Zabrze, slavný Olympique de Marseille a naposledy Augsburg. Ani jeden z těchto kvalitních zahraničních celků nedokázal vyzrát na plzeňský dorost U19! „Myslím si, že je to úspěch nejen devatenáctky, ale i celé mládeže Viktorie Plzeň. To je potřeba říct, protože spoustu kluků už je tady od žákovské kategorie. Je to super,“ sdělil své první pocity pyšný trenér Štěpán Havránek.

„Celému týmu gratuluji k vítězství v prestižním turnaji a děkuji za skvělou reprezentaci klubu. Uspět v mezinárodní konkurenci je výbornou vizitkou a doufám, že i motivací do další tvrdé práce,“ pogratuloval dorostencům do devatenácti let generální manažer FCVP Adolf Šádek.

Slova chvály měl i Roman Zarzycký. „Je to velká odměna, protože navazujeme na minulou akademii a na výchovu mladých talentů v Plzni. O to větší mám radost, že vítězství zůstalo tady. Myslím si, že to byly vyrovnané zápasy. Viktorka hrála krásně a jejich hráči byli na hřišti nepřehlédnutelní. Viděl jsem všechny zápasy a kluci s trenéry zaslouží obrovskou pochvalu,“ řekl první náměstek plzeňského primátora.

Město Plzeň a Plzeňský kraj podporuje Memoriál Stanislava Štrunce již řadu let. „Konal se už 18. ročník, takže je to tradiční, opakující se turnaj. Každý, kdo trochu o fotbale něco ví, tak si uvědomuje, co pan Štrunc pro tento sport udělal. Ještě jednu gratuluji Viktorce k vítězství,“ prozradil Roman Zarzycký.

Viktoriáni Memoriál Stanislava Štrunce opanovali po čtyřech letech. „Kluci byli sami k sobě nároční, což je jediná možná cesta i do budoucna, aby se ukázali ve velkém fotbale. Jsem spokojen s tím, co jsme předvedli. Tým byl dobře organizovaný, hráli jsme všichni za sebe i za jednoho spoluhráče, který je dlouhodobě zraněný. Všechno si sedlo a za tu jejich aktivitu je jim první místo odměnou,“ měl jasno hlavní kouč U19 Štěpán Havránek.

Výsledky na turnaji

Pátek 16. 7. 2021
FC Viktoria Plzeň – Górnik Zabrze 3:1 (3:1)
Góly: 2 Šticha, Málek – Zborowski

Olympique de Marseille – FC Augsburg 1:1 (1:0)
Góly: Versini – Simic
ČK: 50. Paget (MAR)

Sobota 17. 7. 2021
FC Viktoria Plzeň – Olympique de Marseille 1:0 (0:0)
Gól: Krůta

FC Augsburg – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Góly: 2 Yilmaz, Japaur

Neděle 18. 7. 2021
Olympique de Marseille – Górnik Zabrze 5:0 (1:0)
Góly: 2 Torres, Delamarre, Caumont, M. Foihaya

FC Viktoria Plzeň – FC Augsburg 1:1 (0:0)
Góly: I. Vonásek – Perovic

Konečné pořadí

1. FC Viktoria Plzeň – 7 bodů (5:2)
2. FC Augsburg – 5 bodů (5:2)
3. Olympique de Marseille – 4 body (6:2)
4. Górnik Zabrze – 0 bodů (1:11)

Fotogalerie