Tři góly a první tři body do tabulky. Fotbalisté Viktorie Plzeň si ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy poradili s Hapoelem Beer-Sheva, kterou na domácím hřišti porazili 3:1. Na výhře se výrazně podíleli i Jan Kopic s Milanem Petrželou, kteří utkání zhodnotili.

„První poločas byl z naší strany výborný, jen jsme nedotáhli pár situací. Nevyužili jsme hodně přečíslení a situací, až na tu jednu,“ mrzelo Jana Kopice. „Do druhého poločasu jsme šli s vedením 1:0, a jak je u nás trochu zvykem, nezačal tak dobře, jak jsme si představovali. Na dvacet minut jsme vypadli ze hry a soupeř nás potrestal. Nějaké šance dobře vychytal Hrušoun (brankář Aleš Hruška). Gól na 1:1 nás prakticky probral a pak jsme začali hrát zase svoji hru,“ dodal.

První gól padl právě po kombinaci mezi Milanem Petrželou s Janem Kopicem. „Super to vyšlo. Trochu jsem se bál, že bude střílet. Byl tam sám, posunul to metr vedle mě. Snažil jsem se všechno prostřelit a vyšlo to,“ pochvaloval si první zmiňovaný.

Vítězný gól vstřelil v 76. minutě Jan Kopic, pro kterého to byla vůbec první branka v základní skupině EL. „Ten gól nám hodně pomohl. Chtěl jsem už tu smůlu prolomit, což se nakonec povedlo. Navíc to byl vítězný gól, takže jsem rád,“ zářil sedmadvacetiletý záložník.

Na druhé a třetí brance se podíleli všichni tři hráči z lavičky – Ivanschitz, Zeman a Bakoš. „Máme široký kádr. Všichni můžou týmu pomoct, to je pro nás strašně důležité, že máme kvalitní hráče i na lavičce. Hrajeme na dvou frontách. Chceme uspět v EL i lize, široký kádr se vždycky hodí,“ uzavřel Kopic.

Fotogalerie