O ničem jiném než o obrovském zklamání ani nešlo mluvit. Viktoriáni nezvládli play-off Evropské ligy a po prohře 0:1 proti Beer Ševě si druhou sezonu po sobě nezahrají evropské poháry. Pro klubové stránky zápas zhodnotili LukᚠKalvach, Pavel Bucha a na online tiskové konferenci také trenér Adrian Guža.

„Byl to zápas kdo s koho a rozhodly mikrosituace. Ta první byla opět penaltová, ale na druhou stranu jsme měli minimálně 90 minut na to, abychom se z toho dostali… Na chvilku nás to vykolejilo, což je přirozené. Potom jsme poměrně zrychlili hru, ale nebylo tam tolik finálních přihrávek, kolik bychom potřebovali. Snažili jsme se tam nějak dostat, ale nefungovalo to,“ mrzelo plzeňského kouče.

O nepostupu Viktorie rozhodla jediná branka, když se už ve 4. minutě trefil z pokutového kopu Josué. „Brzký gól, to je vždycky rána, trochu nás to utopilo. Ale pořád to bylo na začátku, byl před námi celý zápas a prostě jsme to nezvládli..“ nehledal výmluvy LukᚠKalvach.

„Dali gól a my jsme ho nedali. Měli jsme na to celý zápas. Věřili jsme, že nějakou branku vstřelíme. Měli jsme možná závary, ale na šance si nevzpomínám,“ litoval Pavel Bucha. „Do poslední chvíle jsme živili naděje, ale závěr jsme nezvládli,“ doplnil svá slova.

V celém týmu teď samozřejmě panuje smutek, Plzeň si podruhé v řadě nezahraje evropské poháry. „Je to velké zklamání, protože jsme všichni byli odhodlaní to zvládnout a bohužel jsme nepostoupili,“ řekl Kalvach. „Chtěli jsme urvat postup a to se nám nepovedlo,“ uvědomoval si jeho parák ze středu zálohy Pavel Bucha.

„Hráli jsme zápas o všechno, kde cítíte zodpovědnost za klub, za chlapce… Chcete to dokázat, tak je jasné, že jsem z toho smutný,“ přiznal své pocity také trenér Adrian Guža.

Fotogalerie