Třiadvacátým hráčem, který se v historii české ligy dočkal 350. startu, se v sobotu stal kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth. Své jubileum však neřešil, spíše si vzpomněl, že dnes slaví narozeniny jeho dcera. A na jeho dnešní výkon asi nezapomenou ani fanoušci, protože Horváth byl znovu klíčovým hráčem mistra při výhře nad Mladou Boleslaví.

Třiadvacátým hráčem, který se v historii české ligy dočkal 350. startu, se v sobotu stal kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth. Své jubileum však neřešil, spíše si vzpomněl, že dnes slaví narozeniny jeho dcera. A na jeho dnešní výkon asi nezapomenou ani fanoušci, protože Horváth byl znovu klíčovým hráčem mistra při výhře nad Mladou Boleslaví.

 

Dva góly domácích padly po jeho akcích. "Ale já branku nedám, kdyby se hrálo do půlnoci. Měl jsem nové kopačky, nevím, co víc udělat. Na druhou stranu góly dávají jiní, a tak jsem spokojen, že je dávají alespoň ostatní. Na druhou stranu, mohlo to být ještě zábavnější, lidi by asi výsledek 6:3 rozehřál více," žertoval tradičně záložník.

Ale Mladá Boleslav prý dnes byla nebezpečná. "Proto jsme rádi, že jsme výhru nakonec uhájili. Boleslav každé naše zaváhání dokázala využít ke koncovce," připomněl, že hosté se nevzdali ani v závěru zápasu. "Ale nebál jsem se vyrovnání, to už byl poslední pokus, šli tam v osmi lidech s třemi vysokými hráči, těžko se to brání," popsal poslední trefu zápasu, po které následoval konec. Hned po něm už ale Plzeňští mysleli především na duel Ligy mistrů proti Borisovu.

"Věřím, že nám dnešní výsledek pomůže, ale nebude to pro nás lehká pozice. Ale trenér vybere dobrou taktiku, my budeme nahoře psychicky i fyzicky, snad se nám bude dařit," řekl k utkání, v němž k uchování naděje na třetí místo a pokračování v pohárové Evropě budou Západočeši potřebovat výhru.

Horváth současnou sílu Borisova nedokázal odhadnout, i když jejich protivník dnes prohrál s Mogilevem. "Prohráli doma? Ale to nemusí hrát roli, každý zápas je jiný. Ale od neděle už budeme mít v hlavě jen nadcházející souboj, který bude ohromně těžký," uzavřel plzeňský hrdina.