Viktoria Plzeň se v 11. kole Synot ligy utkala s Mladou Boleslaví a i přes to, že Západočeši nakonec zvítězili 0:3, výhra se nerodila vůbec lehce.

„Viděli jsme poměrně zajímavou bitvu. Bylo to velice zajímavé, agresivní a rychlé utkání. Výsledek určitě neodpovídá průběhu utkání, neměli jsme to zde vůbec jednoduché,“ hodnotí trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Mladá Boleslav se na Viktorii dobře připravila a po celý zápas byla hodně nebezpečná, Plzeň ale v průběhu utkání potvrdila roli favorita. „Domácí dobře sbírali odražené míče, kdy my jsme nehráli podle mých představ, a s tímto jsem byl nespokojený. Měli jsme v určitých fázích zápasu potíže a soupeř si vytvářel dobré šance. Na druhou stranu ten heroický výkon a nasazení domácích nemohlo vydržet celý zápas a nám se otvírali skulinky v obraně,“ dodává Koubek.

Viktoria se dostala rychle do vedení, ale nedokázala dlouho využívat další šance. Stále se tak hrálo otevřené utkání. „Postupně jsme se dostávali víc k míči a mohli jsme kombinovat. Poté už jsme se dostávali do situací, které jsme potřebovali a vytěžili jsme z toho branky. Měli jsme i sólové nájezdy, takže jsme si dokázali dobře poradit s obranou soupeře,“ dodává lodivod plzeňské střídačky.

Skvělý zápas odehrál Stanislav Tecl. Po celé utkání byl hodně aktivní, stále se nabízel spoluhráčům a dostával se do šancí. Nakonec z toho byl gólový koncert a hattrick plzeňského útočníka. „Standa se svými gólovými situacemi naložil skvěle a vyřešil to bravurně. Jsem maximálně spokojený, čekali jsme těžké utkání a nakonec bylo možná ještě t잚í, než jsme čekali,“ chválí kouč Koubek.

Plzeň si v utkání vytvořila velké množství šancí a mohla dát více gólů. Červenomodré ale vychytával brankář Hruška nebo plzeňští hráči mířili do obránců nebo vedle branky. „Samozřejmě, že trénujeme koncovku velice intenzivně, ale vždy samotné utkání přináší určitý tlak, se kterým se v tréninku nesetkáme. V utkání nás brání opravdoví hráči, při tréninku plastoví panáci. To se nedá srovnat. Ale šance si stále vytváříme, což je dobře,“ zamýšlí se trenér Viktorie.

Diváci se při sledování zápasu rozhodně nemohli nudit, šance totiž byly na obou stranách hřiště a Viktoria neinkasovala i díky skvělému výkonu brankáře Kozáčika. „Matúš Kozáčik nás několikrát skvěle podržel a samozřejmě bych byl klidnější, kdybychom dali druhý gól dříve. Určitě jsem během zápasu nebyl klidný,“ uzavírá trenér Miroslav Koubek. 

Fotogalerie