Viktorka vstřelila vítěznou branku v poslední minutě

8. kolo / Sobota 19. 9. 2009, 16:00 / Doosan Aréna

(1:1)

FK Mladá Boleslav

Daněk - Hájovský, Limberský, Navrátil (51. Bakoš), Rajtoral (63. Jiráček) , Ševínský, Horváth, Kolář, Petržela, Rada, Střihavka (82. Mlika)

Šeda - Dlajovič, Janíček, Rajnoch, Rolko, Kúdela, Sylvestre (46. Opiela), Kulič, Lemessa, Mendy, Táborský (39. Fábian)

Branky: 9. Horváth (pen.), 90. Ševinský - 42.Kulič Rozhodčí: R. Kocián - J. Jiřík, V. Štěrba ŽK: 19. Rajtoral, 81. Hájovský, 90. Bakoš - 8.Šeda, 22. Lemessa, 66. Opiela, 75. Fabián, 76. Rajnoch, 78. Mendy ČK: 76. Fabián (MBA)

Diváci: 3465

V utkání 8. kola Gambrinus ligy přivítala Viktoria ve Štruncových sadech Mladou Boleslav, šestý tým ligové tabulky. Kouč Plzeňských Pavel Vrba se pro dnešní zápas musel obejít...

V utkání 8. kola Gambrinus ligy přivítala Viktoria ve Štruncových sadech Mladou Boleslav, šestý tým ligové tabulky. Kouč Plzeňských Pavel Vrba se pro dnešní zápas musel obejít bez služeb Davida Bystroně, který pykal za vyloučení v Příbrami, a bez Jana Rezka, jehož trápí zdravotní problémy. Oproti poslednímu zápasu se v základní jedenáctce objevila hned čtveřice nových hráčů. Poprvé v letošním ročníku tak nastoupil do utkání nejvyšší české soutěže od prvních minut Jakub Navrátil, svůj stý zápas v Gambrinus lize si připsal TomᚠRada a proti svému bývalému klubu se představil také František Ševinský. František Rajtoral pak nahradil v základní sestavě Petra Jiráčka.

V úvodní desetiminutovce utkání byli aktivnější boleslavští fotbalisté. Už po dvou minutách hry pálil Lemessa, ale zamířil mimo tři tyče. Po něm střílel Sylvestre, jenž už zacílil na branku Viktorie. Daněk si s jeho tečovanou střelou poradil. Následně se do první gólové šance dostala Viktorka. Kolář poslal přihrávku na Horvátha, který následně nahrával do brejku Střihavkovi. Plzeňský útočník se objevil tváří tvář gólmanu Boleslavských Šedovi, který ho v pokutovém území zastavil nedovoleně. Míč si na penaltu postavil kapitán Viktorie Horváth, který nechytatelnou střelou k levé tyči poslal Viktorku do vedení. O deset minut později mohlo být ve Štruncových sadech ještě veseleji. Kolářovu tečovanou střelu však brankář Boleslavských zkrotil. Ve 30. minutě se do zakončení po přihrávce Petržely protlačil Rajtoral. Středopolař Viktorky vystřelil, ale Šeda robinsonádou míč vyrazil. Za tři minuty si svůj střelecký pokus zopakoval. Hostující gólman znovu úspěšně zasáhl. Ve 37. minutě vyslal dělový projektil na boleslavskou branku Limberský. Ani jeho střela však brankou neskončila. Když pak jen těsně nevyšel chytrý pokus Horvátha o přehození gólmana z půlky hřiště, přišel trest. Tři minuty před koncem prvního poločasu se po Djalovičově centru z levé strany prosadil v plzeňském vápně Kulič. Boleslavský kapitán tak vyrovnal na 1:1. Na tomto stavu nic nezměnila hlavička Koláře, který zamířil přesně do míst, kde stál boleslavský brankář. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas odstartoval tvrdou střelou Limberský. Šeda ji vyrazil na roh. Následně se na druhé straně hřiště několikrát zaskvěl Daněk. Nejprve v 61. minutě skvělým zákrokem zlikvidoval hlavičku Rajnocha a poté předvedl učebnicovou robinsonádu proti střele Fabiána. O šest minut později znovu zahrozila Boleslav. Z přímého kopu pálil přesně Rajnoch, ale Limberský jeho střelu z brankové čáry vyhlavičkoval. Od 77. minuty hry pak hráli Boleslavští pouze v deseti, když byl po druhé žluté vyloučen Fabián. V následných minutách patřilo hřiště fotbalistům Viktorie, kteří Boleslav přitlačili na jejich polovinu. Po Horváthově centru hlavičkoval Bakoš. Zacílil nad břevno boleslavské branky. Po něm se do míče opřel levou nohou Petržela. S jeho pokusem si Šeda poradil. Dvě minuty na to pálil Horváth, ale jeho zakončení skončilo nad brankou. Poslední příležitost k tomu, aby Viktorka strhla vedení na svou stranu, dostala v podobě přímého kopu. Po centru Horvátha se do vzduchu zavěsil Ševinský, který míč přizvedl a následně po teči hostujícího Rolka skočil za Šedovými zády. Viktorka tak díky šastné brance z posledních vteřin utkání vytěžila ze souboje s Boleslaví tři body.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:1