Konečně se vracíme do akce! Viktoriáni už se tento týden připravují na soutěžní duel, v neděli 4. dubna se totiž utkají s českobudějovickým Dynamem. Jak se na zápas těší kabina, to nám prozradil krajní univerzál vracející se po zranění Jan Kovařík.

Poslední soutěžní zápas odehráli viktoriáni téměř před měsícem proti Olomouci. Nyní se vrací do akce! „Karanténa byla hrozně dlouhá. Aspoň jsme strávili více času s rodinami, ale teď už jsme rádi, že můžeme naplno trénovat a brzy i hrát zápasy,“ těší Kovaříka, který měl navíc pauzu od zápasu za A tým od konce ledna, kdy prodělal zranění hlavy v Ostravě. „Už se ale cítím výborně. Trénuji delší dobu a doufám, že se dostanu už i na hřiště,“ přeje si.

Po zranění měl možnost si alespoň zahrát v přátelském utkání za kombinovaný A+B tým proti Karlovým Varům 27. února, navíc se na výhře 2:1 podílel gólem. „Po tom úrazu hlavy jsem byl rád i za každý trénink. Těším se strašně z toho, že můžu zase dělat fotbal,“ netají své nadšení. „Hlavně věřím, že navážeme na formu, kterou jsme měli před karanténou. Z týmu cítím odhodlanost a touhu po úspěchu. Když budeme podávat stoprocentní výkony, tak budeme vítězit i nadále,“ uvědomuje si Jan Kovařík.

Viktorii nyní čekají dva zápasy týdně. „Na to se ale těším. Každý fotbalista radši hraje, než trénuje, o to je to lepší. Doufám, že najedeme na vítěznou vlnu a pojedeme na ní,“ říká univerzál hrající s číslem 19. „S Budějovicemi to ale samozřejmě nebude nic jednoduchého. My každopádně chceme dominovat a střílet góly,“ prozradil.

Radost má i ze zlepšujícího se počasí. „Rozhodně se lépe trénuje, když můžeme odhodit rukavice a šusákovky. Navíc bude i lepší terén, takže balon nebude tolik skákat. Myslím si, že nám to bude vyhovovat,“ uzavřel předzápasový rozhovor.