Přes Příbram do osmifinále! Viktoria postupuje z 3. kola MOL Cupu

3. kolo / Úterý 21. 9. 2021, 17:00 / Doosan Arena

FK Viagem Příbram

8. Zorvan

Hruška – Havel, Hejda, Pernica, Hybš – Janošek, Kalvach (57. Bucha) – Kopic (57. Kayamba), Čermák (57. Mosquera), Šulc (90+3. Káčer) – Chorý (70. Beauguel)

Šiman – Cmiljanovič (84. Dočekal), Halinský, Vilotič, Mezera – Procházka, Pilík (84. Švestka), Petrák (67. Vávra), Langhamer (78. Sus) – Zorvan, Dedič

Branky: 4. Havel, 65. Šulc – 8. Zorvan, ŽK: Kayamba – Halinský, Sus, Rozhodčí: Pechanec – Vodrážka, Flimmel

Diváci: 1831

V rámci 3. kola MOL Cupu se Viktoria Plzeň na domácím hřišti utkala s druholigovou Příbramí. A po gólech Milana Havla a Pavla Šulce se mohl radovat z postupu do osmifinále!

Do vedení se jako první dostali viktoriáni, a to už ve čtvrté minutě. Po skvělém centru Aleše Čermáka uklidil míč do sítě hlavou Milan Havel. Krátce nato ale bylo vyrovnáno, povedenou střelou se prosadil Filip Zorvan. Viktoriáni poté měli možnosti jít zpět do vedení, nejblíže gólu byl TomᚠChorý, který ale trefil po centru Hybše břevno. Na druhé straně pak výborně proti přečíslení dva na jednoho zakročil Aleš Hruška. Do kabin se tak o půli šlo za stavu 1:1.

I ve druhém poločase byli Plzeňští aktivnějším týmem a vytvářeli si řadu střeleckých příležitostí, nicméně hostující gólman Jakub Šiman odolával. V 65. minutě už ale neměl šanci. Po velkém plzeňském tlaku střílel Joel Kayamba a míč trefil Pavla Šulce, který ho tečoval mimo dosah brankáře. 2:1! Viktoria tak díky této brance postoupila do další fáze poháru.