V Luční ulici se v rámci 40. kola odehrál poslední zápas Juniorské ligy v letošní sezoně a domácí fotbalisté se rozloučili vítězstvím. Za tím vykročili už v úvodu, po vyrovnání hostů ovšem neupustili ze svého herního stylu a po třech vstřelených brankách se mohli radovat z vítězství 5:2

V Luční ulici se v rámci 40. kola odehrál poslední zápas Juniorské ligy v letošní sezoně a domácí fotbalisté se rozloučili vítězstvím. Za tím vykročili už v úvodu, po vyrovnání hostů ovšem neupustili ze svého herního stylu a po třech vstřelených brankách se mohli radovat z vítězství 5:2

Domácí hráči vstoupili do zápasu výborně a už ve čtvrté minutě šli do vedení. To když hlavičkou nasměroval balon za Vavřinova záda Dominik Hradecký. Plzeňský nástup navíc pokračoval. Zhruba po čtvrt hodině hry mohli viktoriáni zakončovat do odkryté branky, přes jednoho z obránců Táborska ji ale trefit nedokázali. Druhý gól ale vstřelili hned vzápětí. Běžela 20. minuta, když se obrana Táborska rozevřela a Michal Hvězda si mohl dojít do střelecké pozice, kterou také zužitkoval. Opaření hosté ale dokázali zareagovat. Neuplynulo totiž ani deset minut a už to bylo opět jen o jednu branku. Kapitán LukᚠStuchlík využil první příležitost Táborska ke vstřelení branky – 2:1. Před přestávkou přebrala iniciativu opět Plzeň a kontrolovala hru, do další šance se ale její hráči nedostali.

Začátek druhé půle naznačoval, že Viktoria si v klidu dojde za vítězstvím, hostující Jiří Hergesell ale domácí dokonale zaskočil a nenápadnou ranou v 56. minutě srovnal stav utkání. Západočeši se nechtěli v dobře rozehraném utkání smířit jen s bodem a přidali na aktivitě. Výsledkem bylo několik šancí a pološancí na obou stranách i poměrně vysoké tempo hry. Trenér domácích Jiří Kohout prokázal dobrý cit pro hru, když po pětašedesáti minutách hry poslal na hřiště Daniela Černého. Ten se mu do dvou minut odvděčil vstřelenou brankou po krásném centru Hrdličky z pravé strany. Plzeň nezazmatkovala a dohrála utkání s balonem na kopačkách. Navíc přidala další branku v 82. minutě. Dominik Hradecký se trefil podruhé v utkání a ranou z levé strany na vzdálenější tyč pojistil vedení svého týmu. Když navíc v 88. minutě nařídil sudí Ochotnický pokutový kop pro domácí, míč si vzal na starost opět Hradecký a o několik okamžiků později se mohl radovat z hattricku.

„Z mého pohledu se jednalo o jednoznačné utkání, které ovšem hosté zdramatizovali díky dvěma brankám. Táborsko jsme poté do žádné další příležitosti nepustili a i díky příchodu Černého znovu strhli vedení na naši stranu. I přesto, že jsme si zápas zbytečně zkomplikovali nezvládnutými brejkovými situacemi hostů, jedná se o zasloužené vítězství,“ hodnotí trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň - FC MAS Táborsko 5:2 (2:1)

FC Viktoria Plzeň: Švihořík – Glazer (65. Černý), Chocholoušek, Piroch, Lešek – Hradecký, Domabyl (82. Hamerník) – Hrubý, Hrdlička, Lukeš (88. Libotovský) – Hvězda (78. Mariánus)

FC MAS Táborsko: Vavřina – Bosnyak (82. Svoboda), Kukučka, Kluzák, Cihlář, Sazma, Stuchlík, Chirinciuc (69. Bareš), Horváth, Hergesell, Mariotti.

Branky: 4., 82. a 89. (pen.) Hradecký, 20. Hvězda, 67. Černý – 28. Stuchlík, 56. Hergesell. Rozhodčí: Ochotnický – Kříž, Pastyřík. ŽK: bez karet.