V rámci 19. kola Juniorské ligy na sebe narazily dva celky ze středu tabulky. Devátá Viktoria Plzeň hostila čtrnáctou Duklu Praha, která by se v případě vítězství bodově dotáhla právě na celek ze západu Čech.

V rámci 19. kola Juniorské ligy na sebe narazily dva celky ze středu tabulky. Devátá Viktoria Plzeň hostila čtrnáctou Duklu Praha, která by se v případě vítězství bodově dotáhla právě na celek ze západu Čech.

Plzeňský celek posílený o „prvoligového“ Jana Kovaříka vlétl do utkání nebojácně. Už po pěti minutách hry se po rohovém kopu prosadil přízemní střelou Mandula a Viktoria vedla 1:0. Neuběhlo ani šedesát vteřin a mohlo být vyrovnáno, střela Pražanů se ovšem otřela pouze o tyč. V následujících minutách diktoval tempo hry západočeský celek, ale Hrdlička své šance neproměnil. To se povedlo až Hamerníkovi v 19. minutě hry, kdy si nehlídaný v pokutovém území našel míč a propálil gólmana Němčanského. Následující minuty přinesly vítanou podívanou pro oko domácího fanouška, útočný fotbal Viktorie, o který se staral především agilní Veselinovič, ale gólové vyústění nepřinesl. Naopak na druhé straně hřiště musel ve 39. minutě pohotově reagovat brankář Šiman, který střelu hostí zastavil na brankové čáře. Pět minut před koncem prvního poločasu se do gólové příležitosti dostal Hrdlička, ale svůj pokus nasměroval mimo tři tyče. O přestávce se tak šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Druhou půli otevřeli hráči Dukly ranou do tyče Šimanovy branky. Hra se postupně začala vyrovnávat, ovšem Viktoria se svou aktivitou stále jevila jako lepší tým. Za plzeňské zaznamenal největší šanci Hamerník, který v 58. minutě naplno zaměstnal Němčanského. Opravdové gólové hody byly v Luční ulici k vidění až od sedmdesáté minuty hry. Právě tehdy totiž daroval hostující gólman třetí zásah Hradeckému. Za pět minut poskočilo skóre na plzeňské straně znovu o jednu branku nahoru, postaral se o to Vítězslav Hrdlička. Jako by se stalo pravidlem, že góly můžou viktoriáni střílet v pětiminutových intervalech. Jak jinak si vysvětlit pátou branku, která padla v 80. minutě utkání a jejímž autorem byl Lukeš. Ve stejné minutě přišel na hřiště „nedočkavý“ Michal Hvězda, který porušil pětiminutové pravidlo a rozvlnil sí Dukly už po dvou minutách na hrací ploše. Gólové hody přinesly mladým viktoriánům výsledek 6:0.

"Pomohlo nám brzké vedení a navýšení ve 20. minutě na 2:0. Soupeř však měl dvě situace  při kterých nastřelil tyčku a mohl tak vstřelit kontaktní branku. Zlomový okamžik byla třetí vstřelená branka po které jsme se uklidnili a přidali další tři branky po povedených akcích. Výsledek je pro soupeře příliš krutý, protože tady neodehrál úplně špatné utkání," zhodnotil trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 6:0 (2:0)

Branky: 5. Mandula, 19. Hamerník, 70. Hradecký, 75. Hrdlička, 80. Lukeš, 82. Hvězda

Sestava Viktorie: Šiman – Mandula (80. Krčál), Hamerník (75. Domabyl), Mlynařík, Kovařík, Lukeš, Hradecký (83. Rusňák), Růžička, Hrdlička (80. Hvězda), Libotovský, Veselinovič (67. Mariánus)