Tvrdoň – Dweh, Hranáč, Jemelka – Havel, Červ, Kalvach (C), Slončík (50. Jirka), Kopic (85. Cadu) – Šulc, Vašulín (71. Vydra)

Kliščuk – Ponědělnik (84. Bandeira), Romančuk, Steckov, Dibango – Bizimana (51. Tverdochlib), Vakulko (C) – Kuzyk (72. Drambajev), Luňov (84. Kozuško), Mykytyšyn (51. Chomčenovskyj) – Adu

ŽK: 14. Kliščuk, 43. Steckov, 77. Chomčenovskyj, 88. Adu

Rozhodčí: Feșnic – Avram, Cerel (všichni ROU)

Rohy: 5 - 4

Ofsajdy: 0 - 2

Fauly: 10 - 21

Diváci: 10657

V rámci třetího předkola Evropské ligy se v plzeňské Doosan Aréně odehrála odveta dvojutkání mezi Viktorií Plzeň a ukrajinským Kryvbasem. Viktoriáni si z prvního zápasu odnesli vítězství 2:1. Na domácí půdě se gólově prosadil Daniel Vašulín a Plzeňští zvítězili 1:0.

K prvnímu zakončení se z kraje utkání dostal hostující Kryvbas. Hlavička jednoho z útočníků skončila mimo branku Mariána Tvrdoně, který si míč jen pohlídal. Od té doby převzala kontrolu nad hrou Viktoria. Ve dvanácté minutě si také vypracovala svou první příležitost. Po bochánku od Lukáše Kalvacha předložil Jan Kopic balón Danielu Vašulínovi. Ten ale hradbu těl propálit nedokázal. Chvíli poté se do akce znovu dostala plzeňská věž s číslem 51 na dresu. Při letícím míči v pokutovém území se dostal do souboje s brankářem hostů. Tělem dokázal čistě odstavit gólmana, jenže tato situace brankou nakonec neskončila.

Od té doby se až do konce prvního poločasu Doosan Aréna šance nedočkala. Viktoria hru kontrolovala, tlačila se dopředu a Kryvbas hrozil z rychlých protiútoků. Brankář Marián Tvrdoň si sebemenší ohrožení své svatyně vždy pohlídal. Viktoriáni v poli se sice tlačili do šancí, jenže nedokázali přejít přes blok Kryvbasu.

Úvod druhého poločasu byl už jiné kafe. V padesáté druhé minutě otevřel skóre Daniel Vašulín. Pavel Šulc položil balon na hlavu vysokého útočníka Viktorie, který se nemýlil a poslal plzeňské do vedení. Po gólu Viktorie si Kryvbas nedokázal jakkoliv poradit s obranou červenomodrých a v zápas nadále kontrolovala Plzeň. V šedesáté deváté minutě vedl Pavel Šulc rychlý kontr po pravé straně hřiště. Jeho pas do pokutového území hosté srazili na rohový kop, ten následně dokázali také ubránit.

Osm minut před koncem předvedli u rohu pokutového území krásnou kombinační sambu Šulc, Kopic a Vydra. Poslední jmenovaný se dostal do zakončení, bohužel jeho střela skončila vedle. Chvíli na to zkusil vystřelit Erik Jirka, jenže jeho rána nakonec skončila vedle pravé tyče. Viktoria si svůj náskok pohlídala, porazila Kryvbas 1:0 a postoupila do play-off o Evropskou ligu!