Fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň nedokázali v neděli dopoledne výsledkově navázat na středeční duel s Českou Lípou a remízovali s rezervním týmem Mladé Boleslavi 1:1, když o jednobrankový náskok přišli v poslední desetiminutovce.

Fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň nedokázali v neděli dopoledne výsledkově navázat na středeční duel s Českou Lípou a remízovali s rezervním týmem Mladé Boleslavi 1:1, když o jednobrankový náskok přišli v poslední desetiminutovce.

Ve čtyřiadvacátém kole zavítala do Luční ulice juniorka Mladé Boleslavi a zápas tak sliboval zajímavou konfrontaci dvou podobně složených týmů. A skutečně, od úvodního hvizdu se hrál rychlý kombinační fotbal. Domácí, kteří nastoupili do zápasu s debutantem v seniorské kategorii, brankářem Brychem, byli přeci jen o něco aktivnější. Jenže většina akcí končila před velkým čtvercem, kdy chyběla přesnější finální přihrávka, či zakončení. První větší příležitost v 17. minutě dokázali domácí přetavit v úvodní gól. Po pravé straně se protáhl David Štípek do vápna, zpětnou přihrávkou našel na hranici velkého čtverce Ondřeje Šípka, na jehož technickou střelu k tyči brankář Knobloch nedosáhl – 1:0.

Druhý poločas přinášel podobný obraz hry. Domácí kontrolovali hru a měli míč více na svých kopačkách, hosté se přeci začali více spoléhat na dlouhé míče a brejkové situace. V 59. minutě zatáhl míč Štípek, prodloužil jej na Dvořáka, jeho střele chyběla přesnější muška. Stejně tak i pokus Davida Kůžela v 77. minutě si nenašel cestu mezi tyče. V osmdesáté minutě se hosté dočkali vyrovnání. Po prohraném vzdušném souboji přišel rychlý centr do vápna, kde na zadní tyči nikým nestřežený Jiří Schubert  pohodlně doklepával – 1:1. Šanci vrátit nazpět vedení a tím i tři body měl v 87. minutě na malém vápně Končal, ale ve skluzu poslal míč vedle. Zápas tak skončil dělbou bodů.

„Soupeř tu dnes zanechal velice dobrý dojem. Předvedl bojovný výkon,“ chválil protivníka trenér Jiří Skála. „Myslím, že zaslouženě jsme se dostali do vedení, jenže zase takovou hloupou chybou jsme Boleslavi darovali branku. Na druhé straně nutno přiznat, že s ohledem na šance, je dnes remíza zasloužená.“ Juniorka nastoupila v brance s Lukášem Brychem, pro kterého to byl první zápas v seniorské kategorii. „Jeho výkon mohu hodnotit jedině pozitivně. Působil sebejistým dojmem, situace řešil s naprostým přehledem. Byl jsem překvapen, jak nám pomohl při obraných standardních situacích.“ Další zápas čeká na juniorku následující sobotu odpoledne v Kunicích.

FC Viktoria Plzeň B - FK Mladá Boleslav B 1:1