Ve 26. kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděli Viktoriáni do Hradce Králové. Zápas se hrál v nově vystavěném centru mládeže na Bavlně, kde na hráče čekala perfektní travnatá plocha.

Ve 26. kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděli Viktoriáni do Hradce Králové. Zápas se hrál v nově vystavěném centru mládeže na Bavlně, kde na hráče čekala perfektní travnatá plocha.

V prvním poločasu začali lépe domácí, ve 14. minutě pokus Jukla kryl Švihořík. Ve 23. minutě mohl otevřít skóre Černý, když byl sám před brankařem Vízkem a mířil těsně vedle. Gólově se prosadili hosté ve 38. minutě po akci Hošálka s Hvězdou, mířil přesně Černý 0:1.

Ve druhé půli se dostal do vyložené šance Hradecký po přihrávce Hošálka, ale na zadní tyči nemířil přesně. Potom se připomněli domácí střelou ze střední vzdálenosti, kterou chytil Švihořík V 82. minutě se hosté dočkali druhé branky, Hošálek zatáhl míč odcentroval na Hradeckého, který se nemýlil a střelou k tyči upravil na 0:2. V závěru se domácí tlačili dopředu a hostům se nabízeli rychle kontry, z jednoho mohl skórovat Černý, ale Vízek svoje mužstvo podržel.

„Krásné prostředí a zápas, který měl kvalitu z obou stran. My jsme však měli více brankových situací a dokázali jsme být i přesní v zakončení, a proto jsme zvítězili,“ uvedl k utkání trenér Jiří Kohout.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Sestava: Švihořík – Hošálek (82. Vondráček), Chocholoušek, Bečka, Palka (65. Pernglau) – Domabyl, Hamerník, Hradecký – Hvězda (82. Mlynařík), Černý, Krčál. Trenéři: Kohout, Schveinert, Průša