V dohrávce 18. kola přivítali na hřišti v Luční ulici domácí Viktoriáni fotbalisty z Baníku Most. Mosteckým vychází jarní část na výbornou, když dokázali...

V dohrávce 18. kola přivítali na hřišti v Luční ulici domácí Viktoriáni fotbalisty z Baníku Most. Mosteckým vychází jarní část na výbornou, když dokázali z 6-ti zápasů uhrát 15 bodů, naopak domácí potřebovali v tomto utkání naplno bodovat.

„Od začátku zápasu se hrálo převážně na polovině Mosteckých,“ komentuje zápas trenér Jiří Kohout. V 11. minutě se do dobré příležitosti dostal po přihrávce Vitouše Bezděk, jeho pokus obrana hostů zblokovala na roh. Ve 23. minutě po zaváhání obránce Mostu, běžel Bezděk sám na Hanuse, ale vystřelil těsně vedle jeho branky. Ve 26. minutě se dostali k zakončení po centru Mostečtí, ale Badalyan mířil hlavou nad. První poločas ukončil povedenou střelou Štrajta, která jen o kousek minula Hanusovu branku.

jiri_kohout_roz.jpgVe 47. minutě zakombinoval Vitouš se Šlajsem, který odcentroval na první tyč, kde důrazný Bezděk vstřelil branku. „ V souboji si ale pomohl nedovoleně a rozhodčí branku neuznal.“ V 60. minutě měl vyloženou příležitost Vitouš, ale zbytečně volil nepřesné zakončení vedle branky. V 64. minutě odcentroval Ščuka přesně na hlavu Tancoše, Hroník ale jeho pokus zlikvidoval. V 66. minutě dobře vystřelil Vaněček, Hanus vytlačil jeho pokus na roh. V 75. minutě si po faulu na Vaněčka postavil míč Štrajt a krásnou střelou přes zeď rozhodl zápas 1:0. V 80. minutě mohl přidat gólovou pojistku Bezděk po přihrávce Dvořáka, ale sám před Hanusem branku netrefil. „Zápas jsme začali dobře, ale potřebovali co nejdříve vstřelit branku, což se nám nepodařilo, utkání rozhodla až čtvrt hodiny před koncem standardní situace,“ dodává trenér.

FC Viktoria Plzeň – FK Baník Most 1:0

Poločas: 0:0

Sestava:  Hroník – Doležal (46. Futro), Nový, Matas, Štrajt – Vitouš, Sladký, Vaněček, Šlajs – Bezděk, Dvořák (85. Mičkal)