Netradičně ve středu se odehrála další kola dorosteneckých soutěží. Zatímco mladší dorost v zápasech se Slavií dokázal bodovat v obou případech, starší dorostenci svou příležitost na půdě Baníku Ostrava nevyužili.

Šestnáctka si poradila se Slavií

Nejmladší dorostenci se ve svém zápase se Slavií Praha činili. S postupem času jejich výkon gradoval a soupeř zaznamenal čestný úspěch až ve chvíli, kdy viktoriáni vedli o tři branky.
Do utkání stoupili Západočeši pasivněji než soupeř, který si díky tlaku v blízkosti pokutového území vytvořil dobrou střeleckou příležitost, kterou však neproměnil. Tato akce přiměla domácí k větší aktivitě a pozornosti, což v dalším průběhu utkání bylo vidět. Viktoriáni začali soupeře přehrávat a vytvářet si zajímavé příležitosti. Zejména dostatečný tlak na míč po ztrátě nutil hráče Slavie k chybám. V přechodové a předfinální fázi měli Plzeňané kontrolu a dostatečnou kvalitu na vytvoření si několika slibných příležitostí, někdy ale i ty nejvyloženější nedokázali proměnit. V prvním poločase se prosadili Řezáč a Vilček, kteří určili poločasový výsledek.
Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a navázali na hru z prvního poločasu. Po třetím gólu se ale do jejich hry začala vkrádat lehkovážnost, což dalo soupeři možnost korigovat po pěkné akci výsledek. „Je škoda, že jsme nedokázali udržet přístup k utkání až do závěru a dohrát utkání bez inkasované branky,“ mrzí trenéra Martina Kastnera.
„Soupeře jsme během utkání nepustili do vážnějšího tlaku a nedovolili jsme, aby si vytvořil více příležitostí. V našem výkonu se musíme zaměřit na finální fázi, ve které je naše procento úspěšnosti v proměňování šancí stále nízké. Hráče musíme za předvedený výkon pochválit, ale je důležité, aby nepřestali pracovat a připravili se na nedělní utkání s Hradcem, který je v prozatímní tabulce lídrem,“ pokračuje Kastner.

FC Viktoria Plzeň U16 - SK Slavia Praha U16 3:1 (2:0)

Branky Viktorie: Řezáč, Vilček, Šastný
FC Viktoria Plzeň U16: Valeš – Svoboda (47´ Hykš), Kapuscinský, Kadar, Ryška (70´ Skopový) – Čihák (54´ Vais), Řezáč, Pihrt (65´ Brudna) – Petr, Arzberger (57´ Šastný), Vilček (47´ Kocourek)

Hráči do sedmnácti let prohráli po penaltách

V dohrávaném utkání sedmnáctek nastoupili v Luční ulici plzeňští Viktoriáni proti pražské Slavii. Zápas se hrál za příjemného slunečného počasí na skvěle připravené přírodní trávě a k vidění bylo hned šest branek i následné pokutové kopy, které se v případě nerozhodného výsledku od této sezóny kopou o druhý bod v zápase.
Utkání začalo v rychlém tempu a na obou stranách bylo k vidění množství pohledných fotbalových akcí. První branku vstřelila Slavia v 17. minutě z pokutového kopu, za faul domácího stopera Kopřivy. Domácí se však i nadále tlačili před branku hostujícího Tomana a v 37. minutě po hezké akci z levé strany Pincem vyrovnali.
Druhý poločas začal převahou domácích, ale bez využitých příležitostí. A tak šla znovu do vedení Slavia, která využila nevykrytého prostoru v pokutovém území, kam si naběhl Soušek a tvrdou střelou na zadní tyč prostřelil Šampalíka. Branka domácí přibrzdila v aktivitě a povzbudila hosty, kteří se znovu gólově prosadili v 63. minutě. Plzeňští hráči však souboj nevzdali a s velkým úsilím a nasazením dokázali vyrovnat, když byl pokaždé na konci akcí střílející Mudra.
V následných penaltách sice domácí Šampalík chytil jednu penaltu, ale následně to samé zvládl hostující Toman Rychnovskému a bohužel pro domácí svou penaltu neproměnil ani Kopřiva, který překopl konstrukci branky.
„Zápas to byl velice efektivní z pohledu rozvoje hráčů, dobrá úroveň přinesla spoustu řešení herních situací pod tlakem a v rychlosti. V prvním poločase jsme dokázali být kompaktnější a vypracovat si více šancí, v druhém poločase od obdržené druhé branky v 52. minutě už naše hra nebyla tak přesná a kvalitní Slavia dokázala potrestat vytvořené chyby. Postupně nám chyběla kontrola nad míčem ve středu hřiště a tím i mezihra. Pozitivní je naopak houževnatá snaha o vyrovnání do konce utkání, což se nakonec našim hráčů podařilo,“ hodnotí trenér Václav Mrázek.

FC Viktoria Plzeň U17 – SK Slavia Praha U17 3:3 (1:1) pokutové kopy 3:4

FC Viktoria Plzeň U17: Šampalík, Končal (50 Svoboda), Kopřiva, Suchý, Rychnovský, Mudra, Šifra (60 Pavlík), Pinc, Tomášek (70 Soušek), Kulhánek, Lank
Branky: 38 Pinc, 69, 79 Pinc
Penalty: proměnili – Suchý, Mudra, Soušek / neproměnili – Rychnovský, Kopřiva

Nejstarší dorost v Ostravě neuspěl

Starší dorostenci se vydali na cestu do daleké Ostravy už den předem. Možná že i cesta přes celou republiku ovlivnila výkon Západočechů. I přesto, že o přestávce drželi nadějný výsledek 2:1, druhá půle byla zcela v režii domácích.
V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Obě mužstva se snažila o kombinační hru a k vidění byly rychlé akce, které však na plzeňské straně končily nepřesnou finální fází. V 8. minutě se Plzeň ujala vedení, střelou přes hlavu se trefil Brožík. Ve 14. minutě domácí dokázali vyrovnat přesnou střelou z hranice šestnáctky a do poločasu se stav měnil ještě jednou. Vyběhnutého brankáře přehodil ostravský Szotkowski.
Ve druhém poločase nevyužili mladí viktoriáni šanci na vyrovnání, když Teršl mířil hlavou nad branku. Naopak domácí přetavili plzeňskou nekoncentrovanost a v rozmezí od 48. do 58. minuty potrestali Viktorii čtyřmi brankami, čímž definitivně rozhodli o osudu utkání. V závěrečné půlhodině byla hra vyrovnaná. Hráči Viktorie se dostali do několka šancí na zkorigování, bohužel její jediný gól ve druhém dějství vstřelil třináct minut před koncem Novák.
„Již v prvním poločase jsme měli přidat branky. V úvodu druhého dějství jsme vypadli z role a domácí byli velice efektivní, což rozhodlo. I toto výsledkově nepovedené utkání je pro nás, věříme, cennou zkušeností,“ říká kouč Jiří Žilák.

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 6:2 (2:1)

Branky Viktorie: 8. Brožík, 77. Novák
FC Viktoria Plzeň U19: Juraši, Petr (62.Skála), Teršl, Kule, Brožík, Novák, Průcha, Boček (46. Svoboda), Ruml (80. Ritschel), Sedláček (58. Matějka), Hašek (67. Provod)