V předehrávce 25. kola nastoupili Viktoriáni v posledním utkání na domácím hřišti proti žhavému kandidátovi na postup. Do utkání vstoupili lépe hosté, na kterých bylo vidět, že...

V předehrávce 25. kola nastoupili Viktoriáni v posledním utkání na domácím hřišti proti žhavému kandidátovi na postup. Do utkání vstoupili lépe hosté, na kterých bylo vidět, že jejich snahou bude rozhodnout utkání hned v úvodu.

Hráli jednoduše, hráči obrany se s tím vůbec nepárali a všechny míče nakopávali dopředu, kde se snažili soupeře přehrát rychlostí. „Tím získali postupně mírnou převahu, ale ohrožovali naši branku pouze střelami ze střední vzdálenosti a ze standardních situací. Až ve 13. minutě přišla naše ztráta míče před soupeřovo pokutovým územím, následně nepatrné zaváhání při bránění 1 : 1 na polovině hřiště. Hosté se po brejku dostali k zakončení. Na první střelu stačil Brych ještě reagovat, ale dorážce už nezabránil - 0 : 1,“ líčí průběh zápasu trenér Pavel Vitouš. Výkon Viktorie byl v té době jako by ustrašený, nicméně do konce 1. poločasu se  hra postupně zlepšovala. Připravila  si také nějaké šance, ale výsledek už se nezměnil.

„V kabině jsme se snažili kluky uklidnit a zároveň povzbudit ke zvýšené aktivitě. Myslím, že se podařilo zvednout i sebevědomí. Od první minuty druhého poločasu jsme přebírali iniciativu. Kluci se snažili hrát svou hru, kombinovat a neztrácet míče. V naší hře se stále s větší pravidelností objevují nacvičené herní situace a roste sebevědomí. Stále více jsme se tlačili před soupeřovu branku.“ Obrovskou šanci měl hned po příchodu na hřiště Filipec, který si naběhl na pavel_vitous_trener_small.jpgpřetažený centr Jariny. Situaci řešil velmi dobře, ale hlavou jen těsně minul horní tyč branky. Tempo hry se ze strany Viktorie neustále zvyšovalo. Soupeře prakticky do ničeho nepustili. Stále však chyběla vstřelená branka. Té se kluci po zásluze dočkali v 66. minutě po krásné kombinaci na pravé straně a individuálním prosazení Jariny, který předložil míč Hradeckému a ten tvrdou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:1. „Vyrovnání bylo naprosto zasloužené. Kluci hráli výborně a hlavně ve druhém poločase byli jednoznačně lepším týmem. Před utkáním bylo takovým veřejným tajemstvím, přání všech prodloužit naši neporazitelnost o další zápas (6. utkání), a zároveň od 26. 8. 2007 prodloužit neporazitelnost v utkáních, které jsme odehráli na hřišti VS Plzeň Zátiší, kde se o nás tak dobře starali. Klukům se za to patří poděkovat a samozřejmě je musím pochválit za přístup, předvedenou hru a výkony v posledních zápasech. Ale zpátky na zem, čekají nás ještě dvě utkání. První o víkendu ČLSŽ na Motorletu, to bude pro nás výzva a ve středu v Sedlčanech poslední zápas naší soutěže,“ dodal trenér Vitouš