Ve 27. kole první ligy mladšího dorostu na domácím hřišti přivítali dorostenci U17 Opavu, které sice před utkáním patřilo 14. místo v tabulce, ale v posledních třech kolech...

Ve 27. kole první ligy mladšího dorostu na domácím hřišti přivítali dorostenci U17 Opavu, které sice před utkáním patřilo 14. místo v tabulce, ale v posledních třech kolech dokázala získat 7 bodů.

„Hráči byli připravováni na to, že nás nečeká lehký zápas a to se začalo hned od úvodních minut naplňovat. Hosté si v úvodu vytvořili tlak a několik standardních situací, které se nám však podařilo odvrátit a od 15.min jsme to byli my, kdo měl převahu. Ve 30.min  hlavičku Štefla ještě vyhlavičkovali hosté z prázdné branky, ale ve 36.min už tentýž hráč po standardní situaci dokázal nadvakrát dopravit míč do sítě (1:0).

jiri_zilak_small.jpgVe druhém poločase jsme byli aktivnějším týmem a v 57.min se nám podařilo zvýšit vedení, když po rychlém protiútoku Filinger vysunul Kocoura a ten střelou k tyči samostatný únik proměnil (2:0). V 67.min mohl vedení ještě zvýšit Štípek po přihrávce Beránka, ale jeho střela skončila vedle branky. Jedinou vážnější šanci hostů v poslední minutě zlikvidoval pozorný Chrž. Hráči utkání zvládli. Od 15.min jsme na hřišti jasně dominovali. Lépe jsme na soupeřově polovině kombinovali a vytvořili jsme si několik dalších šancí, které jsme však nedokázali dotáhnout do konce. Nyní se budeme dobře připravovat na utkání na Slovácku, kam odjíždíme již ve čtvrtek,“ uvedl trenér Jiří Žilák