V úvodním zápase nového ročníku 1. dorostenecké ligy, přivítali Viktoriáni na trávě v Luční ulici Pražskou Slavii. Od úvodu se hrál otevřený fotbal, do první příležitosti se dostali hosté ve 2. minutě Červenka v akrobatické pozici trefil obloučkem břevno plzeňské branky.

V úvodním zápase nového ročníku 1. dorostenecké ligy, přivítali Viktoriáni na trávě v Luční ulici Pražskou Slavii. Od úvodu se hrál otevřený fotbal, do první příležitosti se dostali hosté ve 2. minutě Červenka v akrobatické pozici trefil obloučkem břevno plzeňské branky.

Ve 4. minutě pálil Vachovec nad branku hostů. Ve 21. minutě se hosté dostali do šance, ale Mandou nebezpečnou situaci dobře vyřešil. Ve 23.minutě vysunul Hrubý Mandulu, který nabídnutou šanci využil a střelou k tyči otevřel skóre 1:0. Ve 25. minutě to byli znovu hosté, kteří zaměstnali pozorného Mandouse.

Ve druhém poločasu nejprve Vokáč vystřelil nad branku Měsíčka. V 54. minutě ideálně vysunul Hrošovský, Mandulu, ale tentokrát zůstalo pouze u šance a střele vedle. V 57. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když jejich povedenou rychlou akci zakončil přesně Červenka. V 62. minutě to bylo již 1:2, když hrubou chybu domácí obrany potrestal přesnou střelou Prošek. V 65. minutě mohl vyrovnat Filinger, když svoji akci dotáhl až do zakončení, ale z 5-ti metrů přestřelil branku Slávie. Domácí se dočkali v 82. minutě, Kůžel odcentroval z levé strany a Mandula v akrobatické pozici střelou z první srovnal skóre na 2:2. Za 2 minuty ten samý hráč mohl dokonat obrat, ale v jasné šanci hlavou přestřelil odkrytou branku. A když se v 86. minutě neujala ani střela Slavie vedle branky zápas skončil remízou 2:2.

„V prvním poločasu jsme se sice dostali do vedení, ale Slavia měla více ze hry a vytvářela si i šance ve kterých nás podržel Mandous. Druhý poločas přinesl velmi dobrý fotbal a spoustu příležitostí na obou stranách, v závěru jsme mohli ještě dokonat obrat, ale obrovskou příležitost jsme nevyužili,“ komentoval utkání trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 2:2 (1:0)

Sestava:  Mandous – Nachovec, Libotovský, Vaníček, Prais – Hrošovský, Filinger Vokáč (67. Kůžel) – Štípek (46. Krmenčík), Mandula, Hrubý (79. Vrhel)