V zápase 23. kola dorostenecké ligy přivítala domácí Viktorka, soupeře z jihu Moravy 1. FC Brno. Viktoriáni byli před zápasem o čtyři body před svým soupeřem a proto se...

V zápase 23. kola dorostenecké ligy přivítala domácí Viktorka, soupeře z jihu Moravy 1. FC Brno. Viktoriáni byli před zápasem o čtyři body před svým soupeřem a proto se zápas hrál o pověstných šest bodů.

kohout_jiri_trener_small.jpgOd začátku přitlačili domácí soupeře na jeho polovině a vytvářeli si řadu šancí. V 9. minutě našel Štrajt centrovaným míčem Matase, který sám branku Brna netrefil. „Ve 24. minutě se dostal k míči Sladký a střelou bez přípravy trefil horní roh Gruberovy branky, 1:0,“ popisuje úvodní gól trenér Jiří Kohout. O tři minuty později měl šanci Vaněček, ale po rohovém kopu mířil do brankaře Brna. „Ve 40. minutě přihrál Štrajt rozběhnutému Vaněčkovi, který trefil přesně horní roh Gruberovy branky 2:0

Ve druhém poločasu se do první vyložené šance dostal Bezděk, obešel brankaře Grubera, ale na brankové čáře odehrál míč jeden z obránců hostí. V 57. minutě zahrávali domácí rohový kop, po závaru v pokutovém území se dostal k míči Mičkal, který z blízka prostřelil Grubera potřetí 3:0. „V 82. minutě ideálně vysunul Koc, Vaněčka, který přehodil vybíhajícího Grubera.“ V 90. minutě se po rychlém protiútoku a přihrávce Nového dostal do jasné příležitosti Koc, ale netrefil odkrytou branku Brna. „Zápas se nám vydařil, jak výsledkově, tak i herně. Dali jsme krásné branky a získali tři důležité body,“ dodává trenér Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Brno 4:0

Poločas: 2:0

Sestava:  Hroník – Nový, Matas, Štafa, Štrajt – Vitouš, Sladký, Vaněček, Šlajs (75. Futro) – Bezděk (68. Koc), Dvořák (15. Mičkal)