V sedmém kole přivítali domácí viktoriáni na svém hřišti v Luční ulici soupeře z Mladé Boleslavi. Domácí chtěli navázat na minulé úspěšné vystoupení z Teplic. V první vážnější situaci se objevili hosté, ale po rychlém protiútoku branku netrefili.

V sedmém kole přivítali domácí viktoriáni na svém hřišti v Luční ulici soupeře z Mladé Boleslavi. Domácí chtěli navázat na minulé úspěšné vystoupení z Teplic. V první vážnější situaci se objevili hosté, ale po rychlém protiútoku branku netrefili.

V 18. minutě domácí zakombinovali středem k míči se dostal Černý a otevřel skóre, bohužel z postavení mimo hru. Na druhé straně ve 22. minutě vstřelil úvodní branku Boleslavský Eliáš, když se trefil přesně do horního rohu Brychovy branky 0:1. Hned minutu na to se po hrubé chybě domácí obrany prosadil v samostatném úniku Horák 0:2. Ve 27. minutě domácí Šípek mohl vstřelit kontaktní branku, ale jeho střelecký pokus skončil pouze na tyči.

Do druhé půle přišli tři nový hráči s cílem vstřelit kontaktní branku a zápas zdramatizovat. Domácí přitlačili soupeře na jeho polovinu. V 63. minutě měl vyloženou příležitost Košálek, ale sám před brankařem přestřelil. V 65. minutě se uvolnil Mariánus a v dobré střelecké  příležitosti nechal vyniknout brankaře Hidajeta. V 75. minutě měl další příležitost Černý, ale jeho střelecký pokus byl na poslední chvíli zablokovaný. V 75. minutě hosté rozhodli když se ze strany trefil přesně Mířič. Závěrečný nápor domácích kýženou branku nepřinesl, a tak hosté odvážejí všechny body.

„Dnes jsme neměli ideální den, v příležitostech, které jsme měli jsme se nedokázali gólově prosadit. Hosté naopak byli velmi produktivní a dokázali vstřelit branky, které rozhodli o výsledku,“ komentoval zápas trenér Jiří Kohout

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 0:3

Poločas: 0:2
Viktoria:  Brych – Palka (46.Hošálek), Chocholoušek, Bečka, Vaňous – Kyndl, Domabyl, Šípek (46.Mariánus) – Lukeš (46.Jarina), Černý, Krčál (56.Hvězda)