27.kolo 1.ligy MD odehráli mladší dorostenci U17 na hřišti Hradce Králové, jehož tým v posledním utkání dokázal přivézt těsné vítězství 1:0 z Budějovic.

27.kolo 1.ligy MD odehráli mladší dorostenci U17 na hřišti Hradce Králové, jehož tým v posledním utkání dokázal přivézt těsné vítězství 1:0 z Budějovic.

„V utkání s Otroky z Hradce jsme čekali dobře organizovanou defenzívu, což se potvrdilo.
Účinnosti této hry navíc napomáhalo užší hřiště. Hlavně v prvním poločase nám tento způsob hry soupeře dělal velmi velké problémy, když jsme se nedokázali kombinačně přesouvat přes středovou řadu domácích. Často jsme v těchto nepřesnostech dokonce zakládali soupeři útočné ataky.

Ve druhém poločase už se objevila větší kreativita a kluci se tak častěji dostávali do ohrožení soupeřovy branky. Ještě za stavu 0:0 jsme měli štěstí, když domácí z rohového kopu nastřelili břevno naší branky. Ovšem herní převahu jsme dokázali využít vstřelením branky my. Křižný míč z levé strany přiklepl v prostoru vápna Pernglau na Mlynaříka, a ten technickou střelou o tyč rozvlnil sí. Po vedoucí brance se naše hra ještě více zklidnila a kombinační hra konečně měla dobré parametry. V poslední desetiminutovce jsme měli velký počet brankových příležitostí, ale využít ji dokázal pouze Mariánus. V 73´minutě si naběhl na kolmici od Mlynaříka a svůj nájezd proměnil v nᚠdruhý gól.

Utkání jsme zvládli především výsledkově. Herně byl stejně jako minulý týden kvalitnější druhý poločas, kdy kluci předvedli velice slušnou hru, a soupeře přehrály,“ komentoval zápas trenér  Václav Mrázek.