Utkání bohaté na góly přineslo třinácté kolo Juniorské ligy, ve kterém v pondělí odpoledne přivítala juniorka Viktorie Plzeň celek pražských Bohemians. Přítomní shlédli ofenzivní podívanou, během které padlo neuvěřitelných deset branek.

Utkání bohaté na góly přineslo třinácté kolo Juniorské ligy, ve kterém v pondělí odpoledne přivítala juniorka Viktorie Plzeň celek pražských Bohemians. Přítomní shlédli ofenzivní podívanou, během které padlo neuvěřitelných deset branek.

LukᚠHejda, Jakub Hora, Edgar Mylakyan, či Matěj Končal, nebo David Štípek, tak vypadala úvodní sestava viktoriánských mladíků. Samotný zápas začal s mírným zpožděním, které zapříčinil uzel na tkaničce jednoho z arbitrů. O to více natěšeni a aktivněji vlétli domácí do úvodních minut a již ve 3.  minutě se radovali z úvodního gólu, který zařídil po individuální akci Štípka Matěj Kyndl. Kvalita na straně domácích byla patrná na každém metru a tak se hosté dostávali za polovinu pouze sporadicky. Na 2:0 zvyšoval ve 28. minutě Martin Hoffmann. Poté se přeci jen po rohovém kopu prosadili hosté a snížili. Viktoria dokázala odpovědět po dalších dvou minutách, kdy se s pomocí teče znovu prosadil s chutí hrající Kyndl.

I druhý poločas nabídl ofenzivní smrš. V 54. minutě po individuální akci upravil skore Jakub Hora – 4:1. Hosté kontrovali opět po standardní situaci, tentokráte Budínským. V 66. minutě to bylo 5:2. Míč za záda gólmana Starczewskiho dopravil s pomocí břevna střídající TomᚠPetráček. Tím však stále gólový účet nebyl uzavřen. V 84. minutě snížili hosté Šplíchalem na rozdíl dvou branek. Dvě minuty na to pak Daniel Černý propálil vše co mu stálo v cestě a náskok domácích byl opět tříbrankový. Definitivní tečku za zápasem udělal v nastaveném čase František Dvořák, jehož střela z hranice velkého čtverce skončila v síti bezmocného brankáře Bohemians posedmé.

„Jsme rádi, že se nám podařilo doma bodovat na plno. Zápas se musel divákům líbit, nebo v něm padlo deset branek a řada dalších příležitostí zůstala ještě nevyužita. Co nás však mrzí, jsou tři inkasované branky. To by se doma stávat nemělo,“ komentoval zápas asistent trenéra Martin Lepeška.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 7:3
Poločas: 3:1
Branky: 3. Kyndl, 28. Hoffmann, 35. Kyndl, 54. Hora, 66. Petráček, 86. Černý, 90. Dvořák - 33. Hauer, 62. Budinský, 84. Šplíchal
Rozhodčí: Mokrusch – Špindlerová, Cupl
Viktoria: Mandous – Libotovský, Hejda (46. Růžička), Chocholoušek, Končal – Hoffmann, Kyndl, Hora (60. Dvořák) – Štípek (46. Hamerník), Černý, Mylakyan (46. Petráček). Trenéři Skála, Lepeška.